Szczepienia przeciw COVID-19 w Tczewie. Czy kolejka oczekujących jest długa?

  • 06.04.2021, 11:39
  • Redakcja / TV Tetka
Szczepienia przeciw COVID-19 w Tczewie. Czy kolejka oczekujących jest… fot. Pexels

Podziel się:

Oceń:

Sprawdziliśmy, jak przebiega proces szczepień na terenie jednej z tczewskich przychodni.

Trwają szczepienia populacyjne. W jednym z punktów na terenie Tczewa sprawdziliśmy, jak przebiega proces szczepień i czy kolejka oczekujących jest długa. Mówi Wioleta Sadowska-Murawiecka, koordynator szczepień w Przychodni Rogowscy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jesteśmy populacyjnym punktem szczepień, który szczepienia zaczął od końca stycznia. W pierwszej grupie, która została zakwalifikowana do tego projektu, była grupa wiekowa 70+ i 80+. Na początku dostawy były niewielkie, ale teraz jesteśmy w stanie wyszczepić około 200-250 pacjentów tygodniowo. Oczywiście nasze możliwości są dużo większe, ale wszystko zależy od dystrybucji preparatu, która została określona dla danego punktu szczepień.

~ Wioleta Sadowska-Murawiecka

 

Jakie preparaty docierają do tczewskich placówek? Czy mieszkańcy mają wątpliwości co do szczepionek? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W tej chwili są do nas dostarczane dwa rodzaje preparatów. Jest to szczepionka Pfizer i AstraZeneca. Oczywiście są indywidualne rekomendacje pacjentów, co do wyboru szczepionki i niektórzy z własnej inicjatywy, ale też w związku z informacjami, które spływają z mediów, rezygnują z przyjęcia szczepionki. Wszystkie terminy do końca maja są zajęte - pozostały tylko pojedyncze miejsca.

~ Wioleta Sadowska-Murawiecka


Przypomnijmy, że tuż przed świętami w Szpitalach Tczewskich ruszyły też szczepienia służb mundurowych.

Redakcja / TV Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe