Starogard Gdański: Impreza zamiast warsztatów tanecznych. Policja skontrolowała lokal [FILM]

  • 06.04.2021, 12:47
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Starogard Gdański: Impreza zamiast warsztatów tanecznych. Policja skontrolowała lokal [FILM] fot. KPP Starogard Gdański (screen z filmu)

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego skontrolowali lokal, w którym miały odbyć się warsztaty taneczne. Na miejscu okazało się jednak, że nie warsztaty, ale impreza, została zorganizowana w wynajętym lokalu w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Policjanci wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych. Zabezpieczyli również alkohol, który był podawany w czasie imprezy bez wymaganej koncesji.

Impreza, która miała być warsztatami tanecznymi, miała miejsce w jednym z lokali w Starogardzie Gdańskim. O szczegółach mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim:

Nasi kryminalni w ramach pracy operacyjnej ustalili, że w pierwszy dzień świąt wielkanocnych na terenie Starogardu Gdańskiego planowane jest zorganizowanie dyskoteki dla młodzieży. Wszystko było utrzymywane w tajemnicy, a uczestnicy tej imprezy kontaktowali się ze sobą przez Internet. Jak ustalili funkcjonariusze, dyskoteka miała być przeprowadzona w wynajętym lokalu pod legendą warsztatów tanecznych. Policjanci ustalili godzinę rozpoczęcia oraz miejsce, w którym miała być zorganizowana impreza. Zebrane w tej sprawie przez kryminalnych informacje zostały potwierdzone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W lokalu policjanci wylegitymowali 19 osób, które korzystały z "warsztatów":

Gdy funkcjonariusze weszli do lokalu, z głośników odtwarzana była muzyka. Policjanci ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek zakrywających usta i nos. Mundurowi zabezpieczyli również znajdujący się w lokalu alkohol, który był podawany uczestnikom bez wymaganej przepisami koncesji. Z przeprowadzonej kontroli śledczy sporządzili dokumentację procesową oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci wszczęli dochodzenie w oparciu o przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, dotyczące podawania alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a także prowadzą czynności w sprawie nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. KPP Starogard Gdański

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe