I Ty zostań mecenasem kultury w Tczewie! [ZBIÓRKA NA FESTIWAL IN MEMORIAM]

  • 07.04.2021, 12:53
  • Aleksandra Kęprowska
I Ty zostań mecenasem kultury w Tczewie! [ZBIÓRKA NA FESTIWAL IN MEMORIAM] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W sierpniu odbędzie się XX edycja In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie. Fundusze które uda się uzyskać będą przeznaczone na opłacenie honorariów zespołu festiwalowego, artystów biorących udział w koncercie, uiszczenie opłat ZAiKS (10% honorariów) za utwory wykonywane podczas koncertu, pokrycie kosztów noclegów i posiłków wykonawców.

 

Spotkajmy się w Tczewie - rodzinnym miejscu artysty, by na nowo odkrywać jego twórczość! Wokół festiwalu powstała prawdziwa społeczność fanów i miłośników muzyki Grzegorza.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy, w zamian oferując nagrody.

Festiwal co roku jest olbrzymim przedsięwzięciem logistyczno-fundraisingowym. Liczymy, że za pośrednictwem zrzutki uda nam się zebrać środki na zapewnienie wynagrodzeń artystom oraz pokrycie kosztów produkcji. Fundusze będą przeznaczone na opłacenie honorariów zespołu festiwalowego (orkiestry festiwalowej), artystów (wokalistów, muzyków) biorących udział w koncercie, uiszczenie opłat ZAiKS (10% honorariów) za utwory wykonywane podczas koncertu, pokrycie kosztów noclegów i posiłków wykonawców. Wszystkie wydatki techniczne (wynajem sprzętu i urządzeń, nagłośnienie, oświetlenie) i związane z ochroną artystów oraz publiczności zostaną uregulowane z innych środków.

- zrzutka.pl

 

W trakcie jubileuszowego koncertu artyści będą interpretować piosenki i teksty Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika. W tym roku organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie inicjatywy. Mówi Józef Golicki:     

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega zbiórka? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak w tym roku będzie wyglądać In Memoriam? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas tegorocznej edycji odbędą się między innymi, koncert finałowy XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, wystawa multimedialna podsumowująca dotychczasowe festiwale, uliczne zdarzenia artystyczne i różne mniejsze koncerty promujące twórczość głównego bohatera festiwalu.

 

Festiwal organizowany jest od 2002 roku. Impreza od początku upowszechnia twórczość Grzegorza Ciechowskiego i promuje młodych twórców. Grzegorz Ciechowski był poetą, muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, współtwórcą kultowej „Republiki”. Pisał i komponował nie tylko dla „Republiki”, ale dla wielu różnych artystów. Jego utwory są obecnie kanonem polskiej muzyki rockowej, popularnej. Tworzył i występował również jako Obywatel GC czy Grzegorz z Ciechowa. Inicjatorem i organizatorem festiwalu jest od początku kolega artysty z lat szkolnych i animator kultury.

- Józef Golicki

 

Zbiórka dostępna jest TUTAJ.

 

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe