"Książka na telefon" w tczewskiej bibliotece

  • 11.04.2021, 15:00
  • Redakcja
"Książka na telefon" w tczewskiej bibliotece fot. MBP w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna częściowo wznawia swoją działalność.

Od poniedziałku 12 kwietnia pojawi się możliwość wypożyczenia książek. Uruchomiona zostanie opcja "Książka na telefon”, czyli możliwość wypożyczenia i odebrania książki po wcześniejszym kontakcie z biblioteką. Można telefonicznie, mailowo i indywidualnie umówić się na odbiór. Wystarczy, zadzwonić do wybranej filii (od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00) i podać tytuły książek, które chce się wypożyczyć.

Kontakt z filiami:

 

Jak zamówić książkę przez telefon? 

  1. Czytelnik zamawia książki telefonicznie lub poprzez maila podając swoje dane (nazwisko, imię, numer telefonu oraz numer karty bibliotecznej).
  2. Bibliotekarz przygotowuje zamówione książki.
  3. Po skompletowaniu zamówienia bibliotekarz dzwoni i umawia się z czytelnikiem na konkretny dzień i godzinę (lub wysyła smsa).
  4. W umówionym dniu i o określonej godzinie bibliotekarz wypożycza książki czytelnikowi.
  5. Czytelnik wypożycza jednorazowo maksymalnie 10 książek z jednej filii, jednak nie może w sumie przekroczyć 15 egzemplarzy na jednym koncie.
  6. W dniu odbioru książek z biblioteki, wypożyczone książki zostają zarejestrowane na koncie czytelnika.
  7. Przeczytane książki, należy pozostawić w wyznaczonym miejscu na filii (po wcześniejszym umówieniu wizyty), z której zostały wypożyczone lub wrzucić do całodobowej wrzutni znajdującej się w ścianie biblioteki na Starym Mieście przy ulicy Kościuszki 2 (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu).
  8. Książki nieodebrane w umówionym terminie, następnego dnia wracają na półkę

 

O "Książce na telefon" mówi Monika Jabłońska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czytelnik i bibliotekarz są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa maseczką.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe