Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - z powodu epidemii uroczystości skromniejsze niż w poprzednich latach

  • 12.04.2021, 08:56
  • Redakcja
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - z powodu epidemii uroczystości… fot. archiwum Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, uroczystości ograniczą się do złożenia kwiatów przez Starostę Tczewskiego, Prezydenta Tczewa oraz przedstawicieli Organizacji Kombatanckich. Symboliczne uroczystości odbędą się 13 kwietnia o godzinie 10:00 przy Panteonie Katyńskim, znajdującym się na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie.

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 1943 roku Niemcy opublikowali informację o odkryciu na terenie ZSRR masowych grobów ze szczątkami ofiar mordów, których dopuścili się sowieci. Z rąk żołnierzy Armii Czerwonej zginęło wtedy blisko 22 tysiące Polaków - w tym żołnierze, policjanci, nauczyciele czy naukowcy. Wśród ofiar byli także tczewianie oraz osoby związane z naszym miastem. To właśnie ku ich pamięci wzniesiono tczewski panteon katyński. Jest tam także aleja dębów, a przy drzewach umieszczono tablice z imionami ofiar, które pochodziły z naszego regionu.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, tegoroczne uroczystości ograniczą się do złożenia kwiatów przez Starostę Tczewskiego, Prezydenta Tczewa oraz przedstawicieli Organizacji Kombatanckich.

Symboliczne uroczystości odbędą się o 10:00 przy Panteonie Katyńskim, znajdującym się na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe