Na terenie województwa pomorskiego trwa walka z nielegalnym hazardem

  • 13.04.2021, 08:27
  • Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni / Piotr Bunkowski
Na terenie województwa pomorskiego trwa walka z nielegalnym hazardem fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni prowadzą stałe działania wymierzone w likwidację nielegalnego hazardu, organizowanego na terenie naszego województwa. Tylko w pierwszym kwartale tego roku zabezpieczono 321 nielegalnych urządzeń. W tym czasie w Tczewie, funkcjonariusze przeprowadzili trzy działania, które miały na celu zabezpieczenie takich maszyn.

Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni prowadzi działania wymierzone w likwidację nielegalnego hazardu, organizowanego na terenie województwa pomorskiego. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku zabezpieczono 321 nielegalnych urządzeń o łącznej wartości prawie czterech milionów złotych. Mówi st. rachm. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku:

fot. Krajowa Administracja Skarbowa

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Najbardziej spektakularnymi w tym okresie ujawnieniami przeprowadzonymi przez funkcjonariuszy pomorskiej KAS w zakresie nielegalnych automatów było m.in: zlikwidowanie magazynu, w którym znajdowało się prawie 100 sztuk nielegalnych urządzeń oraz części służące do produkcji, czy też naprawy automatów do gier hazardowych w okolicach Słupska. Następne to wykrycie 45 sztuk automatów w sześciu nielegalnych salonach gier na terenie Gdańska, w ciągu zaledwie dwóch dni. Również dużym sukcesem było ujawnienie salonu gier hazardowych działającego pod pozorem pośrednictwa sprzedaży i zakupu kryptowalut oraz kontrola w lokalu, w którym automaty ukryte były w pomieszczeniu gospodarczym za płytami pilśniowymi.

~ Sebastian Pakalski, Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

 

fot. Krajowa Administracja Skarbowa

 

Takie działania prowadzone są również w naszym mieście. O postępach lokalnych służb, mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na terenie Tczewa, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, od początku tego roku przeprowadzili trzy działania, które miały na celu zabezpieczenie nielegalnych automatów.

~ asp. sztab. Dawid Krajewski, KPP Tczew

 

Organizatorom nielegalnych gier na automatach grozi do trzech lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna wysokości stu tysięcy złotych od każdego ujawnionego urządzenia. Służby podkreślają, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat. 

Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni / Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe