Nie, nie wyślesz Jarka na Słońce, ale możesz pomóc zwierzętom z tczewskiego schroniska

  • 13.04.2021, 12:52
  • Barbara Jackiewicz
Nie, nie wyślesz Jarka na Słońce, ale możesz pomóc zwierzętom z tczewskiego… fot. ze strony zrzutka.pl

Podziel się:

Oceń:

W sieci pojawiła się zbiórka charytatywna o bardzo nietypowym tytule "Lot w jedną stronę w kosmos dla Jarosława Kaczyńskiego". Okazało się, że przeznaczona jest na tczewskie schronisko dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals. Akcja szybko staje się wiralem - podają ją dalej użytkownicy wszelkich mediów społecznościowych, a w ślad za tym - rośnie kwota wpłat. Tytuł zbiórki może być zaskakujący, oburzający i kontrowersyjny, ale jedno jest pewne - zwraca uwagę i jest skuteczny w poszukiwaniu funduszy na szczytny cel.

W sieci pojawiła się zbiórka charytatywna o bardzo nietypowym tytule “Lot w jedną stronę w kosmos dla Jarosława Kaczyńskiego”. Tytuł mocny, zastanawiający, a kwota na takie przedsięwzięcie zdecydowanie za niska - zaledwie 100 tysięcy złotych.

NA CZYM POLEGA ZBIÓRKA?

Zbiórka, jak się okazuje, przeznaczona jest na wsparcie tczewskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt prowadzonego przez OTOZ Animals. Akcja w sieci szybko staje się wiralem - podają ją dalej i komentują użytkownicy wszelkich mediów społecznościowych, a w ślad za tym - rośnie kwota wpłat. Zbiórkę zorganizowały osoby pochodzące z Tczewa - Iwona i Łukasz mieszkający dziś za granicą.

Poprosiliśmy Łukasza o wyjaśnienie, w jaki sposób pojawił się pomysł na tytuł zbiórki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Początkowo miał to być mem w formie żartu, ale znajomi podrzucili pomysł, żeby obrać cel charytatywny

- Łukasz, organizator zrzutki

 

Zbiórka wywołuje sporo emocji, ale Joanna Sobaszkiewicz z OTOZ Animals w Tczewie jest dobrej myśli i uspokaja, że zrzutka jest legalna, a osoby organizujące tę pomoc są od dawna znane pracownikom schroniska. Współpracują ze sobą od lat:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mamy do niego zaufanie (...) On ma jeszcze inne pomysły, żeby wesprzeć nasze schronisko, wiec jest bardzo kreatywny.

- Joanna Sobaszkiewicz, OTOZ Animals

 

Zapytaliśmy Łukasza, jak to się stało, że będąc za granicą pragnie pomagać w swoim rodzinnym mieście Tczewie i dlaczego akurat bezdomnym zwierzętom:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Uważam, że człowiek człowiekowi jest w stanie zawsze pomóc, a te biedne bezdomniaki nie są w stanie do nas przemówić i poprosić o pomoc.

 

Twórcy zbiórki pochodzą z Tczewa, tu się urodzili, wychowali, a wiedząc, że potrzeby schroniska są ogromne, zdecydowali o takim celu.

POTRZEBY TCZEWSKIEGO SCHRONISKA 

Potrzeb w schronisku dla zwierząt OTOZ Animals w Tczewie nie brakuje. Poza regularnymi prośbami o karmę dla psów i kotów, finansowanie leczenia konkretnych przypadków chorób czy okaleczenia oraz ogłoszeniami o poszukiwanie nowych domów dla porzuconych zwierzaków, schronisko co jakiś czas wskazuje konkretne cele - kilka lat temu pracownicy i wolontariusze dzięki wpłatom darczyńców wybudowali "Staruszkowy raj dla psich seniorów"

Na co będą przeznaczone pieniądze pochodzące z tej zbiórki, ale także innych datków darczyńców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Schronisko potrzebuje pilnie nowych dachów nad kojcami, zniszczonych podczas mrozów tej zimy. Doposażenia potrzebuje także gabinet weterynaryjny. 

Poza zrzutką jej organizatorzy uruchomili także stronę “Mocna zrzutka” na FB, która ma być stałym elementem aktywizującym pomoc na różne cele.


Trwająca jeszcze jakiś czas zbiórka - z powodu rzucającego się w oczy tytułu - wywołała reakcję osób, które w łatwy sposób próbują kopiować jej treść i chcą się podpiąć lub podszyć pod oryginalny pomysł Łukasza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy zdają sobie sprawę, że 100 000 zł nie wystarczy, by kogokolwiek w kosmos wysłać, nawet w jedną stronę na Księżyc, a co dopiero na Słońce. Wiadomo też, że Jarosław Kaczyński jest miłośnikiem zwierząt. Tytuł zbiórki może być zaskakujący, oburzający, kontrowersyjny, ale jedno jest pewne - zwraca uwagę i jest skuteczny w poszukiwaniu funduszy na szczytny cel.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe