Rząd ogłosił, co dalej z lockdownem

 • 14.04.2021, 10:56
 • News4Media
Rząd ogłosił, co dalej z lockdownem News4Media

Podziel się:

Oceń:

Minister zdrowia Adam Niedzielski po dzisiejszym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazał informacje odnośnie do obowiązujących restrykcji.

Jak podkreślił Minister Zdrowia, sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tysięcy dziennie i nie ma dalszej ich eskalacji. Mimo to rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków.

Rząd dopuszcza także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

Obowiązujące obostrzenia

 • Handel - wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
 • Centra i galerie handlowe, tak jak obecnie, pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 
  - 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  - 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
 • Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2 przestrzeni. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych wiernych.
 • Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.
 • Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie. Przedszkola i żłobki wracają do normalnego funkcjonowania od 19 kwietnia.
 • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte aż do 3 maja (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także tych np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).
 • Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
 • Nadal obowiązują restrykcje w gastronomii oraz siłowniach.

Majówka z kontrolami

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany na konferencji prasowej przez dziennikarzy o kontrole, potwierdził, że w okresie majówki będą wzmożone działania służb porządkowych oraz sanitarnych, które sprawdzą, czy przestrzegamy zasad bezpieczeństwa.

 

News4Media/fot. KPRM

 

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe