Starogard Gdański: Zorganizowali pokaz sprzętu AGD pomimo obostrzeń. Grozi im 8 lat więzienia

  • 15.04.2021, 07:31
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Starogard Gdański: Zorganizowali pokaz sprzętu AGD pomimo obostrzeń. Grozi… KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci interweniowali w związku z prezentacją sprzętu AGD, która odbyła się na terenie tego miasta. Organizatorzy mimo obowiązujących obostrzeń zaprosili na spotkanie mieszkańców. Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

We wtorek, 13 kwietnia br. starogardzcy kryminalni uzyskali informację o tym, że w jednym z lokali, mimo obowiązujących obostrzeń odbywa się spotkanie zorganizowane przez firmę zajmującą się dystrybucją sprzętu AGD. O szczegółach sprawy mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim:

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze wylegitymowali trzech przedstawicieli firmy oraz pozostałe przebywające w lokalu osoby. Policjanci ustalili, że przed ich przybyciem zakończył się jeden pokaz, a kolejny planowany jest na godzinę 17:00. Z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19, dla wspólnego dobra organizatorów, jak i uczestników spotkania, policjanci nie dopuścili do kolejnej prezentacji oferowanego do sprzedaży sprzętu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zebraną w tej sprawie dokumentację policjanci przekazali pod ocenę pracownikom sanepidu, oprócz tego śledczy wszczęli postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń:

Przypominamy o tym, że organizowanie tego rodzaju spotkań tym bardziej, gdy uczestniczą w nich osoby najbardziej narażone na działanie koronowirusa, jest nieodpowiedzialne. Apelujemy, aby w takich sytuacjach pozostać w domu i unikać tego rodzaju spotkań, które mogą sprzyjać rozwojowi epidemii.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo policjanci apelują o respektowanie obostrzeń sanitarnych, szczególnie związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wczorajszej (14.04) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe