Powołanie tczewskiej KZN-Północ jeszcze w kwietniu

  • 16.04.2021, 08:06
  • Redakcja / UM
Powołanie tczewskiej KZN-Północ jeszcze w kwietniu fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu dojdzie do podpisania umowy, między miastem Tczew a Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Północ sp. z o.o.

Przedsięwzięcie dotyczy terenu w rejonie ul. Bałdowskiej i Myśliwskiej o pow. 1,7 ha. Jest to część obszaru, który w 2012 miasto Tczew przekazało na rzecz Skarbu Państwa (Wojskowej Agencji Mieszkaniowej), w zamian za teren po byłej jednostce wojskowej przy ul. Wojska Polskiego. Aktualnie zarządza nim Krajowy Zasób Nieruchomości.
Podstawowym celem gospodarczym Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich wynajmowanie.

 

Gmina Miejska Tczew wniesie do spółki, w formie wkładu pieniężnego, kwotę otrzymaną z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, w celu objęcia udziałów w spółce.

~ UM Tczew

 

W wyniku realizacji przedsięwzięcia, w pierwszym etapie planowane jest utworzenie na tym terenie około 120 lokali mieszkalnych.

Redakcja / UM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe