Jak idą prace przy budowie stadionu na ulicy Bałdowskiej?

  • 16.04.2021, 11:16
  • Redakcja / UM
Jak idą prace przy budowie stadionu na ulicy Bałdowskiej? fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Trwają prace przy II etapie budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej.

Tegoroczna inwestycja pozwoli wyposażyć obiekt w zaplecze sanitarne, trybuny, miejsca parkingowe i oświetlenie. Wykonane zostały już roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni oraz zaplecza kontenerowego. Kończą się też prace związane z budową instalacji elektrycznej oraz oświetlenia bieżni i parkingu. W najbliższym czasie planowane są prace związane z instalacją wodno-kanalizacyjną, zapleczem sanitarnym, fundamentami pod trybuny oraz pierwsze prace drogowe.

 

Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do II etapu budowy stadionu. Ubiegamy się o ponad 900 tys. zł z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

~ UM Tczew

 

W 2020 roku zakończony został I etap budowy stadionu. Powstała wówczas m.in. bieżnia lekkoatletyczna oraz sektor rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, płyta boiska piłkarskiego, wykonano kanalizację deszczowej. Boisko otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


W I etapie inwestycji Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało na tę inwestycję blisko 1 mln zł dofinansowania. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec października 2021. Całkowity koszt wyniesie 2,4 mln zł.

Redakcja / UM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe