Na stadionie przy ulicy Bałdowskiej powstają trybuny

  • 07.07.2021, 08:16
  • Redakcja / TV TeTka
Na stadionie przy ulicy Bałdowskiej powstają trybuny fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Trwają prace przy II etapie budowy stadionu lekkoatletycznego na ul. Bałdowskiej.

Tegoroczna inwestycja pozwoli wyposażyć obiekt w zaplecze sanitarne, trybuny, miejsca parkingowe i oświetlenie. Wykonane zostały już roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni oraz zaplecza kontenerowego. Trwa drugi etap robót. O to jak przebiegają prace związane m.in. z trybuną, która tam powstaje, zapytaliśmy kierownika budowy, Marcina Skawińskiego z firmy Gardenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Prace związane z trybuną są na ukończeniu, w tym tygodniu powinny się zakończyć. Montowane są podesty, w dalszym etapie zamontujemy krzesełka. Trybuny będą posiadały 246 miejsc, w tym po dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, ze specjalnie przygotowanymi podjazdami. Został wykonany budynek szatniowo-kontenerowy, wykonane są też sieci zewnętrzne, czyli monitoring i nagłośnienie. Trwają także prace nawierzchniowe, związane z wykonywaniem chodników i parkingów. Rozpoczęliśmy także montaż ogrodzenia zewnętrznego. Prace idą zgodnie z planem i nie przewidujemy opóźnień.

~ Marcin Skawiński, kierownik budowy

 

W 2020 roku zakończony został I etap budowy stadionu. Powstała wówczas m.in. bieżnia lekkoatletyczna oraz sektor rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, płyta boiska piłkarskiego, wykonano kanalizację deszczowej. Boisko otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


W I etapie inwestycji Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało na tę inwestycję blisko 1 mln zł dofinansowania. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec października 2021. Całkowity koszt wyniesie 2,4 mln zł.

Redakcja / TV TeTka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczewianin
Tczewianin 01.08.2021, 12:29
Miało byc ok.500 miejsc na trybunach...a jest 246

Pozostałe