Obchody Dnia Sapera w Tczewie

  • 17.04.2021, 12:00
  • Redakcja
Obchody Dnia Sapera w Tczewie fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Z okazji Dnia Sapera w piątek, 16 kwietnia w Parku Kopernika w Tczewie władze samorządowe i przedstawiciele wojska złożyli kwiaty pod tablicą z nazwiskami saperów, którzy zginęli podczas odminowywania terenów kociewskich po zakończeniu II Wojny Światowej.

Dzień Sapera został ustanowiony w 1946 roku, w pierwszą rocznicę sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej przez Wojsko Polskie. Ze względu na obowiązujące obostrzenia, tegoroczne uroczystości ograniczyły się do złożenia kwiatów przez delegacje.

fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

W imieniu mieszkańców Powiatu Tczewskiego i Miasta Tczewa, kwiaty złożyli Starosta Tczewski Mirosław Augustyn oraz prezydent miasta Tczewa Mirosław Pobłocki. Hołd saperom oddali również przedstawiciele Stowarzyszenia Tczewskich Saperów i Konwentu Organizacji Kombatanckich Powiatu Tczewskiego.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe