Tczewski Festiwal Grand OFF jednak w maju

  • 18.04.2021, 09:00
  • Redakcja / CKiS
Tczewski Festiwal Grand OFF jednak w maju fot. CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewski pokaz filmów Grand Off został przełożony. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata będzie można obejrzeć 23 maja w Centrum Kultury i Sztuki.

Jak zawsze na festiwalu będą gościć projekcje tylko filmów nagrodzonych w kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja i film polski. Na uczestników wydarzenia czekają prawie 4,5 godziny godziny projekcji. O wyborze najlepszych filmów zadecydowała międzynarodowa kapituła, składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów, a wszystkie nagrodzone obrazy będzie można zobaczyć w Tczewie.


PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ LISTA FILMÓW, KTÓRE ZOSTANĄ WYŚWIETLONE PODCZAS FESTIWALU:

SCENARIUSZ

CARGO
[14’59] 2019
Reżyser / Director: Christina Tournatzés
Niemcy / Germany
71 uchodźców z Bliskiego Wschodu ginie z powodu uduszenia w trakcie nielegalnego transportu z Węgier do Niemiec. Kierowca ciężarówki staje przed dylematem – słyszy, jak ludzie krzyczą i błagają o pomoc, ale otrzymuje rozkaz, by za wszelką cenę dokończyć transport. Historia oparta na faktach.


REŻYSERIA

FABIU
[30’00] 2020
Reżyser / Director: Stefan Langthaler
Austria / Austria
80-letni emeryt Arthur mieszka w skromnym domu w Wiedniu. Od dłuższego czasu czule opiekuje się ciężko chorą żoną Martą, a asystują mu tylko pielęgniarki. Kiedy w jego domu pojawia się nowy pielęgniarz Fabiu, rutyna Arthura zostaje zerwana. Wkrótce mężczyźni zbliżają się do siebie, a u starszego z nich narasta pożądanie i tłumiona tęsknota.

ZDJĘCIA

THE INVISIBLE MONSTER
[29’55] 2019
Reżyser / Director: Javier Fesser Perez de Petinto, Guillermo Fesser PerezDe Petinto
Hiszpania / Spain
Ojciec Aminodina zawsze się uśmiecha, ponieważ twierdzi, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej. 8-letni Aminodin trzyma się tej zasady podczas pracy na wysypisku, gdzie żyje wraz ze swoją rodziną.

MONTAŻ

BONBON DAS MUSICAL
[19’24] 2019
Reżyser / Director: Daniel Meier
Niemcy / Germany
Kiedy Jussel Meyer, dziecięcy model słynnej marki słodyczy, dusi się, krztusząc się cukierkiem, zostaje ogłoszony nowy casting, aby znaleźć kolejną komercyjną twarz. Patricia, była niania Jussela, chce za wszelką cenę zapobiec wyłonieniu jego następcy.


SCENOGRAFIA

EMPEROR
[29’58] 2019
Reżyser / Director: Jannis Alexander Kiefer
Niemcy / Germany
Nowe szaty cesarza we współczesnym wydaniu.
Film jest przeniesieniem fabuły baśni Hansa Christiana Andersena w realia XXI wieku. To dystopijna, ale barwna opowieść o władzy i hierarchii.

AKTORKA

THE TEARS' THING
[25’23] 2019
Reżyser / Director: Clémence Poésy
Francja / France
Florence jest aktorką. Przygotowania do nowej roli postawią przed nią wyzwania, których nigdy by się nie spodziewała.


AKTOR

DER WÄCHTER
[32’51] 2019
Reżyser / Director: Albin Wildner
Austria / Austria
Po utracie wieloletniej posady w korporacji, Raphael został zmuszony do podjęcia pracy jako nocny ochroniarz. Niedawno wprowadził się także z powrotem do swojej matki, którą opiekuje się oddana ukraińska pielęgniarka Vera. Dzięki jej wsparciu, Raphael uczy się radzić sobie w nowym życiu.

FABUŁA

COMMITTED
[21’48] 2018
Reżyser / Director: Lee Gilat
Izrael / Israel
Leah zmusza swoją młodszą siostrę Batyę do konfrontacji z chorobą psychiczną ojca – Zvikiego – po raz pierwszy od bardzo długiego czasu. Jest zmęczona życiem podporządkowanym chorobie ojca oraz odpowiedzialnością za opiekę nad nim i postanawia zmienić swoją sytuację. Zviki odmawia hospitalizacji, co zmusza obie dziewczyny do spędzenia razem całego dnia. Zbliżają się i oddalają od siebie i od swojego ukochanego i chorego ojca.

DOKUMENT

THE GIRL WITH BLUE EYES
[15’17] 2020
Reżyser / Director: Alireza Mirasadollah
Wielka Brytania / UK
An Phouc to 11-letnia dziewczynka z Wietnamu. Jej wielkie, jasnoniebieskie oczy przyciągały wielu fotografów z całego świata, ale pomimo tego An Phouc i jej rodzina cierpią z powodu biedy i zmagają się z rasizmem.


ANIMACJA

BUTTERFLIES IN BERLIN
[29’55] 2019
Reżyser / Director: Monica Manganelli
Niemcy / Germany
Alex przenosi się do Berlina w 1933 r. Szukając swojego miejsca na świecie i swojej tożsamości seksualnej, staje się pierwszym transseksualistą w historii, który poddał się operacji. Dzieje się to niestety w okresie narodzin narodowego socjalizmu i społecznego rozłamu, który wolność seksualną przekształcił w powód do represji.

FILM POLSKI

FESTYN
[20’06] 2019
80-letni emeryt Arthur mieszka w skromnym domu w Wiedniu. Od dłuższego czasu czule opiekuje się ciężko chorą żoną Martą, a asystują mu tylko pielęgniarki. Kiedy w jego domu pojawia się nowy pielęgniarz Fabiu, rutyna Arthura zostaje zerwana. Wkrótce mężczyźni zbliżają się do siebie, a u starszego z nich narasta pożądanie i tłumiona tęsknota.


W związku z obecną sytuacją w Polsce, podczas festiwalu obowiązują następujące wytyczne:

  • Ograniczenie miejsc do 50%.
  • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
  • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
  • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.
Redakcja / CKiS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe