Będą kolejne podwyżki. Urząd podnosi ceny gazu

  • 16.04.2021, 12:35
  • News4Media
Będą kolejne podwyżki. Urząd podnosi ceny gazu fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Najbardziej ucierpią odbiorcy, którzy gazem ogrzewają dom. Najmniej ci, którzy tylko na nim gotują. Podwyżka dotyczyć będzie jednak wszystkich klientów największego przedsiębiorstwa gazowego w Polsce. Urząd Regulacji Energetyki podał nowe stawki paliw gazowych dla gospodarstw domowych.

Najdroższe ogrzewanie

Jeśli ogrzewacie mieszkanie gazem, musicie przygotować się na to, że wasze rachunki już wkrótce wzrosną średnio 8,84 zł miesięcznie. Jeśli używacie go tylko do podgrzewania wody, wydatki na ten cel wzrosną o ok. 2,88 zł. Dla tych, którzy na gazie tylko gotują, wzrost cen będzie praktycznie nieodczuwalny - wyniesie ok. 0,46 zł w skali miesiąca. To wszystko za sprawą wniosku o zmianę taryfy dot. obrotu gazem ziemnym dla gospodarstw domowych, który PGNiG Obrót Detaliczny złożył do Urzędu Regulacji Energetyki.

Źródło: URE

Decyzja pozytywna, będą podwyżki

Prezes URE wydał w tej sprawie pozytywną decyzję. W oficjalnym komunikacie urzędu można wyczytać, że: „powodem złożenia przez PGNiG do regulatora wniosku o zmianę taryfy był utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło pozyskania paliwa gazowego przez tę spółkę”. Aby nowe stawki weszły w życie, musi minąć minimum 14 dni od daty jej opublikowania w Biuletynie Branżowym URE – Paliwa gazowe.

Wszystko drożeje

Od początku roku w Polsce obowiązuje również wyższa cena prądu, która uderzyła w kieszenie Polaków za sprawą nowej składowej rachunków, tzw. opłaty mocowej. To wartość mająca zapewnić bezpieczeństwo w kwestii stałych dostaw prądu. W ostatnim czasie głośno jest również o podwyżkach cen za gospodarowanie odpadami. Część obywateli może otrzymać rachunki nawet o 100 proc. wyższe, ponieważ kwoty w nich uwzględnione uzależnione są w niektórych miejscach Polski od zużycia wody. Kolejną dotkliwą zmianą był podatek cukrowy, który odczuwalnie podniósł ceny napojów zawierających cukier, substancję słodzącą, kofeinę lub taurynę.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe