Widowisko czy warsztaty? Koncert, a może festiwal? Centrum Kultury i Sztuki czeka na Twoją opinię online [ROZMOWA]

  • 18.04.2021, 16:25
  • Barbara Jackiewicz
Widowisko czy warsztaty? Koncert, a może festiwal? Centrum Kultury i Sztuki… fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Tomasz Hildebrandt zachęca mieszkańców do udziału w spotkaniach online dotyczących kultury w mieście. Dzięki nim można przekazać swoje uwagi i pomysły na działania kulturalne w Tczewie. Uczestnictwo online wymusiła sytuacja epidemiczna, ale ten sposób interakcji jest prosty i wygodny.

CENTRUM INICJATYW TWÓRCZYCH ONLINE

Centrum Kultury i Sztuki jest ciekawe opinii, uwag i sugestii mieszkańców, dotyczących kultury w naszym mieście. W tym celu powstało Centrum Inicjatyw Twórczych, w ramach którego planowane były spotkania z mieszkańcami w różnych częściach miasta, ale pandemia pokrzyżowała plany organizatorom. Ci jednak przewidzieli inne rozwiązanie i właśnie je wprowadzają - spotkania online, w których może wziąć udział każdy, kto ma dostęp do internetu choćby tylko przez telefon komórkowy. 

To propozycja dla tych, którzy chcą coś zmienić, mają własne pomysły ale i chęć i zapał do działania na rzecz kultury w Tczewie.

Z gościem programu, dyrektorem CKiS Tomaszem Hildebrandtem rozmawialiśmy o tym, jak te spotkania będą przebiegać, kto może wziąć w nich udział i na kiedy są zaplanowane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Interesuje nas to, czego tczewianie pragną w dziedzinie kultury, czego brakuje, czego może jest za dużo. Generalnie chodzi w tym o to, żeby tę ofertę kulturalną przygotować jak najlepiej dla wszystkich mieszkańców Tczewa.

- Tomasz Hildebtrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki

Spotkania odbędą się w czterech terminach. Pierwszy już w najbliższą środę 21 kwietnia, kolejny w czwartek 22 kwietnia oraz w przyszłym tygodniu 28 i 29 kwietnia. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 18:00. Każde spotkanie potrwa ok. 40 minut i można dołączyć w dowolnym momencie klikając w poniższy link.

Link do spotkania 21 kwietnia /środa/ godz. 18:00:

https://us04web.zoom.us/j/73395320759?pwd=c2hoWU5ZM1lwOXZsVEZYaTV2WUIvZz09

Link do spotkania 22 kwietnia /czwartek/ godz. 18:00:

https://us04web.zoom.us/j/71905821496?pwd=bTZ1bnF0Tm9SVUt3c0wyT3UvRzArZz09

Można także wypełnić ankietę online, dostępną na stronie ckis.tczew.pl i na FB. 

Dzięki spotkaniom z mieszkańcami instytucje kultury w Tczewie będą mogły lepiej planować działania dopasowane do potrzeb mieszkańców, a część pomysłów, które zainicjowane zostaną podczas dyskusji, zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z projektu NCK Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Na ten cel Centrum Kultury i Sztuki dysponuje kwotą 22 tysięcy zł.

CO POZA SPOTKANIAMI?

Chociaż praca CKiS w czasie pandemii jest utrudniona, to oferta jest całkiem spora. Dużo aktywności - warsztatów artystycznych i konkursów w nagrodami online przeznaczonych jest dla dzieci i całych rodzin.

Fanom muzyki polecamy nadchodzących koncert Saidowski & Paul, który odbędzie się na kanale YouTube CKiS w piątek, 30 kwietnia, o godz. 19:00.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe