Już 26 kwietnia działalność rozpocznie Punkt Szczepień w Tczewie

  • 21.04.2021, 13:29
  • Redakcja
Już 26 kwietnia działalność rozpocznie Punkt Szczepień w Tczewie fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Powszechny Punkt Szczepień w SP nr 8 w Tczewie już gotowy. Od 26 kwietnia rozpoczną się pierwsze szczepienia.

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie jest gotowa na potrzeby punktu masowych szczepień. Punkt powstał we współpracy ze samorządem Powiatu Tczewskiego, Miasta Tczewa oraz Gminy Wiejskiej Tczew. Całość koordynuje spółka Szpitale Tczewskie. Dziennie będzie tam wykonywanych około 300-400 szczepień

Punkt rozpocznie swoją działalność 26 kwietnia i będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 18:00. Mieszkańcy będą wpuszczani w grupach po ok. 10 osób.

fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

W punkcie bezpośrednia rejestracja nie będzie możliwa. Rejestracji można dokonać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Więcej informacji na temat rejestracji poszczególnych grup wiekowych oraz sposobach rejestracji na szczepienia można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

 

Punkt wymagał jeszcze kilka drobnych spraw do dopracowania, ale został już zatwierdzony przez NFZ. Pragnę zaznaczyć, że punkt mógł powstać dzięki zaangażowaniu wielu osób, m.in pracowników Szpitali Tczewskich, Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie oraz Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. Dziękuję również panu Prezydentowi Miasta Tczewa, Mirosławowi Pobłockiemu oraz Wójtowi Gminy Tczew, Krzysztofowi Augustyniakowi za bardzo dobrą współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia.

~ Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski


Hala została podzielona na 3 strefy: 

  1. Poczekalnię przed szczepieniem.
  2. Punkt badań oraz 4 stanowiska szczepień.
  3. Poczekalnia po szczepieniu.

Podstawowe zasady realizacji szczepień:

  • w punkcie szczepień jest wyznaczona osoba koordynująca ich wykonywanie, która zaprasza poszczególne osoby do poczekalni i pilnująca zachowania dystansu pomiędzy osobami się w niej znajdującymi,
  • osoba wchodząca do poczekalni dezynfekuje dłonie,
  • między osobami w poczekalni powinna być zapewniona odległość min. 1,5 m,
  • osoba wchodząca do poczekalni oraz gabinetu ma osłonę ust i nosa,
  • osoba przed szczepieniem wypełnia w poczekalni ankietę lub przynosi ją wypełnioną ze sobą.

Do punktu przyjmowane są wyłącznie osoby wcześniej zapisane na konkretną godzinę. Na miejsce należy przybyć najwcześniej 10 minut przed wyznaczoną godziną.

fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe