Natalia de Barbaro: "Każda przyjaźń wymaga kontaktu i przyjaźń ze sobą też wymaga kontaktu." W poszukiwaniu czułej przewodniczki [ROZMOWA]

  • 22.04.2021, 17:00
  • Aleksandra Hotowy
Natalia de Barbaro: "Każda przyjaźń wymaga kontaktu i przyjaźń ze sobą… fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

W "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" Natalia de Barbaro, autorka bestsellerowej książki "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie" opowiadała o tym, jak mieć uważność na siebie.

Natalia de Barbaro jest psycholożką, prowadzi warsztaty dla kobiet. W ostatnim czasie jej "Czuła przewodniczka" stała się jedną z najlepiej sprzedających się książek w kraju. Podczas "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" autorka w rozmowie z Aleksandrą Hotowy porusza temat tego, w jaki sposób książka pozwala znaleźć drogę do samych siebie, jednocześnie pokazując pewne schematy, koncepty, w których funkcjonujemy w życiu rodzinnym, zawodowym czy społecznym. To też opowieść o rolach, jakie odgrywamy nie tylko w relacjach z innymi ale przede wszystkim w relacji z "własnym ja". 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Książka jest oparta na takiej myśli, że mamy takie głosy w sobie Potulnej, Męczennicy i Królowej Śniegu, które zostały stworzone w obawie, że świat nas nie przyjmie, w takim kształcie, w jakim jesteśmy [...] Moja idea była taka, że pod przewodnictwem takiej wewnętrznej struktury, przyjaznej nam samym, ja ją nazwałam Czułą przewodniczką, możemy się odmienić. 

- Natalia de Barbaro

 

Czuła przewodniczka jest metaforą wewnętrznej mądrości, którą dzięki kontaktowi z samym sobą można usłyszeć. Podpowiada jak znaleźć odpowiedzi na pytania o to czego potrzebujemy.

 

Każda przyjaźń wymaga kontaktu i przyjaźń ze sobą też wymaga kontaktu.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W życiu dostajemy pewne scenariusze, ale przychodzi taki moment, kiedy dostrzegamy, że możemy zmienić swoją rzeczywistość. Nie musimy realizować cudzych koncepcji nas samych. W takiej sytuacji powstaje myśl o tym, że mamy wybór i możemy określić oraz zrealizować własne potrzeby.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jest dużo możliwości, kiedy damy sobie prawo do robienia po swojemu. I na końcu okazuje się, że inni nie mają z tego gorzej ale właśnie lepiej.

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe