Remont tczewskiej biblioteki trwa. Na jakim etapie są prace?

  • 23.04.2021, 09:43
  • Tv Tetka / Redakcja
Remont tczewskiej biblioteki trwa. Na jakim etapie są prace? fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Trwa przebudowa głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego w Tczewie. Remont tego zabytkowego obiektu to największa tegoroczna inwestycja miejska.

Remont rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Gmach siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej to zabytkowy 170-letni obiekt, mieścił się tu kiedyś sąd i więzienie. Jego adaptacja na potrzeby placówki publicznej była niełatwa. Stan obiektu, zwłaszcza elementów konstrukcyjnych był fatalny, choć z zewnątrz nie rzucało się to w oczy. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec października 2021 r. Zadanie jest dofinansowane z funduszy unijnych i realizowane w ramach projektu „Miasto od-nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”. Koszt przebudowy to blisko 7 milionów złotych.

O pracach prowadzonych w budynku biblioteki mówi prezydent Mirosław Pobłocki

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystko wskazuje na to, że termin zakończenia inwestycji, czyli koniec października tego roku, nie jest zagrożony. Podobnie uważa koordynator inwestycji i inspektor nadzoru Andrzej Bela, którego firma przygotowała projekt zadania. Telewizja Tetka zapytała  o to, jakie nowe elementy będzie miała biblioteka i jaki jest aktualny etap prac:  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po generalnym remoncie w budynku urządzone zostaną nowe sale spotkań warsztatowych i integracyjnych, duża sala konferencyjna (z ruchomą ścianą) i mediateka. Na poddaszu pojawią się sale wystawiennicze. Przebudowane będą także pomieszczenia biurowe i zwiększy się powierzchnia magazynowa.


Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Repińskiego w Telewizji Tetka: 

 

Tv Tetka / Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe