Majowe wydarzenia i konkursy w Centrum Kultury i Sztuki

  • 27.04.2021, 09:36
  • Izabela Deptulska / CKiS
Majowe wydarzenia i konkursy w Centrum Kultury i Sztuki fot. CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Co ciekawego dla najmłodszych przygotowało tczewskie CKiS?

Dzień Strażaka

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Strażaka, do wspólnej twórczej zabawy zaproszone są wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (z kl. 1-3). W związku z zadaniem, należy pobrać udostępnioną kolorowankę - tczewską jednostkę Straży Pożarnej i uzupełnić ją dowolną metodą. Zabawa odbywa się na Facebooku. Zdjęcie wykonanej pracy z informacją o jej autorze należy umieścić pod postem na Facebooku informującym o wyzwaniu. Zdjęcia prac plastycznych można przesyłać do 2 maja 2021 r. włącznie. Z nadesłanych zdjęć prac przygotowana zostanie „laurka” - niespodzianka dla strażaków. Laurka przekazana zostanie strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

Na uczestników wyzwania  czekają nagrody rzeczowe! Informacja o nagrodzonych pojawi się 6 maja na Facebookowym profilu CKiS. Regulamin wyzwania plastycznego i kolorowanka do pobrania znajdują się na stronie www.ckis.tczew.pl.

Konkurs plastyczny „Postać z mangi lub anime” 

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza wszystkich fanów mangi, anime oraz fascynatów kultury japońskiej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Postać z mangi lub anime”. Kto może wziąć udział w konkursie? Zapraszamy dzieci i młodzież z Powiatu Tczewskiego, w wieku od 10 do 15 lat.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną, przedstawiającą postać z mangi lub anime, albo narysować w konwencji mangi postać wymyśloną przez siebie.
Wyraźne zdjęcie lub skan pracy wraz z imieniem i nazwiskiem autora oraz kategorią wiekową  należy umieścić w komentarzu pod wydarzeniem dotyczącym konkursu plastycznego „Postać z mangi lub anime” na oficjalnym fanpage FB Centrum Kultury i Sztuki. Prace należy podsyłać do 19 maja 2021 roku włącznie.

Wyniki konkursu zostaną podane do 31 maja

Czarne i białe - spektakl dla dzieci online

Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”.

Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.
Przedstawienie dla dzieci od 3 lat. Czas trwania to 45 min.

Teatr pod Orzełkiem to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą. Teatr założył  Mariusz Orzełek miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci Klapa i Co Nieco. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. 

Spektakl będzie dostępny na kanale YouTube CKiS Tczew do 10 maja.

Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli „Świat zwierząt wierszem”

W związku z obecna sytuacją CKiS ogłosiło wersję online konkursu i zaprosiło do udziału dzieci, które lubią wiersze, lubią recytować i dobrze czują się przed kamerą. W związku z tematyką konkursu, należy dokonać wyboru wiersza o zwierzętach lub świecie zwierząt. Celem konkursu jest rozwój zainteresowań dzieci recytacją jako aktywną formą wypowiedzi, popularyzacja poezji dziecięcej, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze 

Projekt skierowany jest do dzieci z przedszkoli z terenu powiatu tczewskiego. Każde Przedszkole może wytypować do 4 uczestników (każdy z jednym wierszem lub fragmentem wiersza), w czasie nie przekraczającym 3 minut.

Warunkiem uczestnictwa jest:

  1. Wypełnienie zgłoszenia przez nauczyciela lub opiekuna prawnego w nieprzekraczalnym  terminie do 11 maja 2021r. Zgłoszenie dostępne jest pod adresem:  https://forms.gle/2gsbzJy3wuKrBv577.
  2. Przesłanie pliku z nagraniem recytacji przez darmową stronę www.wetransfer.com. Przy wysyłce, jako odbiorcę plików proszę wpisać adres mailowy [email protected] Nagranie musi być w formacie łatwym do odtworzenia na komputerze, tj. mp4, avi lub mkv.

Nagrania można przesyłać do 11 maja 2021 r. Po upływie wyznaczonego terminu zgłoszenia nie będą przyjmowane. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie www.ckis.tczew.pl 19 maja. 

Baśnie 1001 nocy - spektakl dla dzieci

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z "Tysiąca i jednej nocy". Bohaterem pierwszej jest Aladyn, sympatyczny, biedny młodzian, któremu Czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie mu cudownej lampy, którą zamieszkuje duch spełniający życzenia. Aladyn nie spełnia żądania i za karę zostaje uwięziony. Druga opowiada o Alibabie, który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy zbójów. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa kosztowności. Aladynowi i Alibabie pomagają spryt i pomyślny los, ponieważ w gruncie rzeczy są dobrymi i szlachetnymi ludźmi. Bogata scenografia z błyszczących, oddających przepych Bliskiego Wschodu tiulów, liczne rekwizyty i orientalna muzyka decydują o klimacie bajki. Niewątpliwym atutem przedstawienia, są wykorzystywane marionetki. Od magii baśni ważniejsze jest przesłanie, że
to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

Teatr Qfer to jedna z pierwszych, profesjonalnych inicjatyw teatralnych działających na terenie Trójmiasta.

Izabela Deptulska / CKiS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe