Po raz kolejny ograniczone obchody Święta Konstytucji 3 maja. W planie msza w tczewskiej farze i plenerowa wystawa Fabryki Sztuk

  • 27.04.2021, 14:59
  • Redakcja / Starostwo Powiatowe w Tczewie
Po raz kolejny ograniczone obchody Święta Konstytucji 3 maja. W planie… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja Starostwo Powiatowe w Tczewie przygotowuje oficjalne uroczystości. Podobnie jak w 2020 roku, z uwagi na obostrzenia, obchody będą przebiegały w ograniczonej formie.

Tradycyjnie 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. W tym roku będzie to już 230. rocznica uchwalenia tego dokumentu. Władze powiatu w poprzednich latach organizowały dla mieszkańców m.in. pikniki i przemarsze ulicami Tczewa. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, tegoroczne uroczystości, podobnie jak te w roku minionym, zostaną ograniczone do uroczystej mszy, która odbędzie się w kościele farnym w Tczewie o godz. 12:30. Po niej przedstawiciele samorządu powiatowego złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową usytuowaną na Skwerze Konstytucji 3 Maja przy Wieży Ciśnień. 

Zachęcamy również przedstawicieli innych instytucji, organizacji oraz wszystkich mieszkańców powiatu tczewskiego do złożenia kwiatów pod tablicą w wybranym przez siebie czasie, z zachowaniem wszelkiego rodzaju zasad bezpieczeństwa i przepisów dotyczących zgromadzeń obowiązujących w czasie pandemii.

Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie

 

Ponadto, już od piątku 30 kwietnia do 5 maja na Skwerze Konstytucji 3 Maja będzie można oglądać wystawę "Konstytucja 3 Maja", przygotowaną przez Fabrykę Sztuk. Po 5 maja wystawa zostanie przeniesiona na Bulwar Nadwiślański, gdzie będzie można ją zwiedzać do 24 czerwca. 

Redakcja / Starostwo Powiatowe w Tczewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe