Przebudowa terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 nie rozpocznie się w tym roku

  • 28.04.2021, 09:42
  • Redakcja / Tv Tetka
Przebudowa terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 nie rozpocznie się w tym… fot. archiwum Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Już od kilku lat trwa dyskusja na temat przebudowy otoczenia przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie.

Ze względu na brak środków finansowych w budżecie miejskim na 2020 rok, najprawdopodobniej do inwestycji przy Szkole Podstawowej na osiedlu Czyżykowo nie dojdzie w tym roku. Mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miasto wnioskowało o dodatkowe środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak ostatecznie ich nie uzyskało. Rozpoczęcie prac jest w związku z tym planowane na następny rok.


Przypomnijmy, pod koniec 2019 roku informowaliśmy o tym, że poznaliśmy zwycięską koncepcję na zagospodarowanie terenu przy szkole. Konkurs wygrała firma projektowa Apa z Tczewa, która zaproponowała budowę hali sportowej pod ziemią, a na jej dachu miałoby powstać boisko (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Przedmiotem dwuetapowego konkursu ogłoszonego kilka miesięcy wcześniej było opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania boiska i otoczenia Szkoły Podstawowej nr 1. Do wykonania pełnej koncepcji zaproszono dwa biura projektowe. Ostatecznie wpłynęła jedna praca firmy Apa i spełniła ona wytyczne określone przez komisję konkursową. Zamawiający oczekiwał przedstawienia takiego wariantu przebudowy terenu boiska szkolnego, także terenu wokół obiektu placówki, który miał zawierać nową halę sportową, kompleks sportowy z boiskiem ze sztuczna nawierzchnią i bieżnią, także place aktywności dla dzieci i rozwiązałby problemy z miejscem do parkowania. Koncepcja zawierała także wariant z zadaszeniem boiska tak zwaną łukową konstrukcją namiotową. takie rozwiązania z myślą o zajęciach piłkarskich zimą i jesienią. 

Koszt wszystkich zaplanowanych prac to 15 milionów złotych.


 Więcej na ten temat także w materiale telewizji Tetka: 

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe