Wniosek mieszkańców ul. Elżbiety spotkał się z odmową. Ochrona konserwatorska pozostanie na Zatorzu

  • 29.04.2021, 08:00
  • Redakcja / Telewizja TeTka
Wniosek mieszkańców ul. Elżbiety spotkał się z odmową. Ochrona konserwatorska… fot. archiwum Telewizji TeTka

Podziel się:

Oceń:

Na lutowej sesji Rady Miasta w Tczewie został przedstawiony wniosek radnego Józefa Cichona, dotyczący pomysłu mieszkańców ul. Elżbiety w sprawie wyłączenia tego rejonu z ochrony konserwatorskiej. Władze miasta przekazały wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ten nie przychylił się do postulatu i strefa konserwatorska pozostanie na Zatorzu.

Na lutowej sesji radny Piotr Antczak odczytał wniosek radnego Józefa Cichona, złożony w imieniu mieszkańców ulicy Elżbiety. Dotyczył on wyłączenia tego obszaru z ochrony konserwatorskiej. W uzasadnieniu wskazywano, że związane z tym nakazy i zakazy ograniczają funkcjonowanie osiedla. 

Władze miasta przekazały wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Urzędnicy nie znaleźli jednak merytorycznych przesłanek do wprowadzenia zmian na Zatorzu. Mówi Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Skierowałem to pismo do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w celu zajęcia stanowiska, czy jest możliwość zniesienia ochrony częściowej dotyczącej jednej ulicy, czy też nawet całkowicie na obszarze całego osiedla. Mamy już odpowiedź konserwatora. Jak można było przypuszczać, konserwator nie zgodził się na zdjęcie ochrony konserwatorskiej. Uzasadnił to krótko, że brak merytorycznych podstaw do takiego kroku.

Mirosław Pobłocki

 


Temat Zatorza został poruszony w programie Krzysztofa Repińskiego "Pytania do Prezydenta" w Telewizji TeTka:

 
 

 

Redakcja / Telewizja TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe