Kiedy koncerty były czymś zwyczajnym... Wystawa Fabryki Sztuk na węźle transportowym

  • 29.04.2021, 11:47
  • Redakcja / Fabryka Sztuk
Kiedy koncerty były czymś zwyczajnym... Wystawa Fabryki Sztuk na węźle… fot. Fabryka Sztuk

Podziel się:

Oceń:

Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę plenerową „Koncertowo”, której autorem jest Dariusz Wałaszewski - pracownik instytucji.

W wieku dwóch lat (Dariusz Wałaszewski) po raz pierwszy uczestniczył w koncercie, na który zabrała go mama. Na scenie występowała Urszula, a on grzecznie siedział w dziecięcym wózku. Gdy miał dziesięć lat, zaczął kupować płyty, a w 2001 roku występ grupy Maanam z charyzmatyczną Korą przekonał go do tego, że warto bywać na koncertach. Kilka lat później przyszedł czas na występy zagranicznych gwiazd. Latem 2009 r. uczestniczył w wydarzeniu muzycznym „Zaczęło się w Polsce” z udziałem KylieMinoque i grupyScorpions. Niestety wówczas nie myślał o fotografowaniu swoich muzycznych przeżyć. Taki pomysł przyszedł mu do głowy trochę później i zaowocował niezliczoną ilością koncertów i jeszcze większą liczbą zrobionych zdjęć. 

~ Fabryka Sztuk

 

W efekcie tego powstała wystawa „Koncertowo”, na której zostały przybliżone sylwetki artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, okraszone fotografiami i osobistymi wspomnieniami. Plejadę gwiazd tworzą m.in.: Phil Collins, DepecheMode, Simply Red, Jamiroquai, Aerosmith, Mariah Carey, The ChemicalBrothers, Justin Timberlake, Budka Suflera i wiele innych. W obecnej sytuacji ekspozycja ma przypomnieć czasy, kiedy bez ograniczeń mogliśmy korzystać z tej fantastycznej formy rozrywki, jaką są koncerty. To magiczne spektakle dla kolekcjonerów wrażeń.


Wystawę „Koncertowo” będzie można oglądać na węźle transportowym, przed dworcem kolejowym od 30 kwietnia do końca sierpnia.

Redakcja / Fabryka Sztuk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe