Święto Konstytucji 3 Maja. W Tczewie msza święta, wystawa i bezpieczeństwo pandemiczne

  • 03.05.2021, 07:30
  • Redakcja
Święto Konstytucji 3 Maja. W Tczewie msza święta, wystawa i bezpieczeństwo… Pierwodruk Konstytucji 3 maja 1791, zbiory Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce, www.muzeumpulaski.pl

Podziel się:

Oceń:

3 maja obchodzimy w Polsce Święto Konstytucji. W tym roku z uwagi na obowiązujące obostrzenia, uroczystości w Tczewie zostały ograniczone do uroczystej Mszy św., która odbędzie się w Kościele Farnym o godz. 12:30. Przedstawiciele władz samorządowych złożą kwiaty pod pamiątkową tablicą. Zachęcają także do tego mieszkańców.

W poniedziałek 3 maja po raz 230. obchodzimy w Polsce Święto Konstytucji.

W tym roku z uwagi na obowiązujące obostrzenia, uroczystości w Tczewie zostaną ograniczone do uroczystej Mszy św., która odbędzie się w Kościele Farnym o godz. 12:30. Retransmisję mszy za Ojczyznę będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Tetka o godz. 18:00. Po nabożeństwie przedstawiciele samorządu powiatowego złożą kwiaty pod pamiątkową tablicą na Skwerze Konstytucji 3 Maja przy Wieży Ciśnień.

Władze samorządowe zachęcają także mieszkańców powiatu tczewskiego do włączenia się w obchody tego ważnego dla kraju święta i składania kwiatów w dogodnym dla siebie czasie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów dotyczących zgromadzeń obowiązujących w czasie pandemii.

Wystawa okolicznościowa

Dodatkowo do 5 maja na Skwerze Konstytucji 3 Maja można oglądać okolicznościową wystawę przygotowaną przez Fabrykę Sztuk. Po 5 maja wystawa zostanie przeniesiona na Bulwar Nadwiślański, gdzie będzie można ją zwiedzać do 24 czerwca. 


Orędzie starosty tczewskiego Mirosława Augustyna na Święto Konstytucji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To święto symbolizuje oświecone, mądre i odpowiedzialne dążenia rządzących Polską do modernizacji naszego kraju, stąd przez 123 lata trzeciomajowa konstytucja była inspiracją dla wolnościowych i niepodległościowych dążeń Rzeczypospolitej. Mając te wszystkie elementy w pamięci życzę Państwu i sobie, żebyśmy umieli wspólnie dbać o sprawy naszej Ojczyzny tak, jak nasi przodkowie stanęli do walki o reformę kraju.

- starosta tczewski, Mirosław Augustyn

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe