Powiat tczewski: Majówkowe kontrole policji i sanepidu

  • 01.05.2021, 15:00
  • Redakcja / KPP Tczew
Powiat tczewski: Majówkowe kontrole policji i sanepidu fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Przed nami długi weekend majowy. W powiecie tczewskim nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Wspólnie z innymi służbami będą kontrolować czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń, w tym m. in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu. Funkcjonariusze zadbają również o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

W pierwszych dniach maja na ulicach całego powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Ponadto, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Kierujący, którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W trakcie długiego weekendu majowego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę także na osiedla mieszkaniowe, lokale oraz parkingi, aby nie doszło tam do włamań i kradzieży.

 

Podczas majówki również zachowajmy ostrożność i stosujmy się do obecnych przepisów sanitarnych, gdyż pandemia nadal jest groźna. Mundurowi dla naszego wspólnego bezpieczeństwa będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust. W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych zgromadzeń policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych. W tym miejscu stróże prawa apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny, może skierować wniosek o ukaranie do sądu, a o rażącym łamaniu przepisów może poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

- KPP Tczew

 

Pod okiem policjantów pozostaje również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

 

Pamiętajmy, że każdy z nas ma ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Jeżeli liczba zachorowań nadal będzie się obniżała, to nastąpi stopniowe znoszenie zakazów i nakazów. Pamiętajmy również, że policjanci nie walczą z osobami, lecz z pandemią.

Dlatego bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń, bo tylko wspólnymi siłami pokonamy koronawirusa!

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe