czwartek, 28 marca 2024 10:59

Weronika Ewald finalistką Tennis Europe U12 we Francji

11-letnia tenisistka ziemna z Tczewa, Weronika Ewald, z powodzeniem startowała w międzynarodowym turnieju do lat 12 z cyklu Tennis Europe w Biot we Francji.

W turnieju brało udział ponad 70 zawodniczek z całego świata. Weronika Ewald, podopieczna trenera Arkadiusza Górskiego w grze pojedynczej dotarła do ćwierćfinału, pokonując dwie francuskie zawodniczki oraz jedną Włoszkę. W grze podwójnej tczewianka wraz ze swoją koleżanką z Warszawy, Malwiną Rowińską, wywalczyły srebrny medal. Po bardzo długim i wyczerpującym finałowym boju uległy parze z Rumunii 6:7, 3:6.

Po drodze z Francji Weronika Ewald rozegrała turniej Super Seria do lat 12 w Łęczycy, gdzie wywalczyła złoty medalem w singlu i srebrny w parze z Zuzanną Witkowską z Warszawy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!