Curlling coraz bardziej popularny na Pomorzu? Wielki sukces gdańskiej drużyny, ambitne plany w Tczewie

  • 06.05.2021, 09:36
  • Redakcja / Telewizja TeTka
Curlling coraz bardziej popularny na Pomorzu? Wielki sukces gdańskiej… fot. Tczew Curling Club / Telewizja TeTka

Podziel się:

Oceń:

Curling to sport, który powstał w średniowiecznej Szkocji. Od 1998 roku jest oficjalną dyscypliną na zimowych Olimpiadach. W rywalizacji na lodzie biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Na początku maja w Łodzi Mistrzostwo Polski wywalczył Gdańsk Curling Club. Sukces zapewnił awans na Mistrzostwa Europy i Świata. W składzie zespołu znalazł się trener tczewskiej drużyny Krzysztof Węgrzyn.

Trener Tczew Curling Club Krzysztof Węgrzyn osiągnął duży sportowy sukces. Jako reprezentant Gdańsk Curling Club na Mistrzostwach Polski  w Łodzi w kategorii seniorów 50+ zajął z drużyną pierwsze miejsce. Tym samym wywalczony został awans na turnieje międzynarodowe. Telewizja TeTka zapytała o przebieg ostatnich zawodów i o to, kiedy gdański zespół będzie reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Szkocji i Mistrzostwach Świata w Kanadzie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mistrzostwa Europy planowane są na październik tego roku, natomiast Mistrzostwa Świata prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku.

Krzysztof Węgrzyn, poza występami w Gdańsk Curling Club, trenuje również grupę tczewskich miłośników tej dyscypliny. Plany na kolejne lata są ambitne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy wśród naszych mieszkańców dobry materiał na to, żeby reprezentować nasze miasto na arenie zarówno krajowej, jak i międzynarodowej i wierzę w to, że przy naprawdę niewielkim wsparciu włodarzy miasta i osób zajmujących się sportem, jesteśmy w stanie wygrywać turnieje z najlepszymi.

Pandemia pokrzyżowała plany całkowicie, bo nie mieliśmy ani możliwości wejścia do szkół i zwerbowania młodzieży i dzieci, ani tak naprawdę na szerszą skalę wypromowania curlingu wśród dorosłych osób, seniorów. Myślę, że jak tylko pandemia odejdzie, bierzemy się ostro do pracy i ze wsparciem władz miasta za dwa-trzy lata wygramy nawet Mistrzostwo Polski.

Kto może trenować curling i kiedy będzie to możliwe w naszej okolicy?

Jest to sport bez barier.  Dla dzieci małych, młodzieży, dorosłych. Ten sport można zacząć uprawiać w każdym wieku, nie trzeba być wysportowanym. Wystarczy tylko umieć poruszać się na lodzie, nie bać się. Jedyne, co jest potrzebne, to dobry humor i chęci. Predyspozycje mają osoby, które są precyzyjne, opanowane, dokładne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców chętnych do spróbowania curlingu. Już od października zaczniemy zajęcia na lodowisku TCSiR. Planujemy prowadzić wieczory curlingowe oraz treningi dwa razy w tygodniu dla dzieci i młodzieży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej w materiale Bartosza Listewnika z Telewizji TeTka:

 

Redakcja / Telewizja TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe