Nawet 40 tysięcy złotych grantu dla pomorskich twórców kultury

  • 06.05.2021, 11:56
  • Redakcja / pomorskie.eu
Nawet 40 tysięcy złotych grantu dla pomorskich twórców kultury fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2021 - wsparcie zadań dotacją do 40 tys. zł”. To już drugi nabór, a do podziału jest pół miliona złotych.

Uprawnione do składania ofert są podmioty, które prowadzą działalność pożytku publicznego. Na projekt można otrzymać nawet 40 tys. zł. Ogółem w tym roku na granty kulturalne samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 1,9 mln zł

Granty przyznawane są na dokonanie określonego przedsięwzięcia o charakterze artystycznym na terenie Pomorza w 2021 r. Mogą dotyczyć m.in. koncertów, warsztatów, konkursów, spektakli, wystaw, konferencji, działań edukacyjnych, wydarzeń kulturalnych angażujących i integrujących mieszkańców regionu. Ważny jest też udział lokalnych artystów i animatorów w wydarzeniach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. W konkursie mogą wziąć też udział osoby, których działania artystyczne nie mieszczą w żadnej z tych kategorii - są interdyscyplinarne. 

 

Wyjątkowy charakter konkursu i zapewnienie bezpiecznej realizacji przedsięwzięć kulturalnych w czasie pandemii, wiążą się z nałożonym na oferentów obowiązkiem zdiagnozowania ryzyka. Może ono utrudnić osiągnięcie zadeklarowanych rezultatów – kandydaci powinni przedstawić alternatywne rozwiązanie umożliwiające realizację zadania również w sytuacji obostrzeń sanitarnych.

~ pomorskie.eu

 

Wydrukowaną z systemu Witkac.pl i podpisaną ofertę można składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego lub przesłać na adres urzędu. Oferta powinna być oznaczona dopiskiem „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2021 – wsparcie zadań dotacją do 40 000 zł (II nabór)”.

Ofertę należy obligatoryjnie:

  • wypełnić i złożyć w formie elektronicznej za pomocą systemu Witkac.pl
  • następnie wygenerowaną w systemie, wydrukowaną i podpisaną przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta, ofertę należy złożyć w formie papierowej.
Redakcja / pomorskie.eu

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe