Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto tych wyjątkowych instytucji obchodzimy 8 maja. Czego możemy im życzyć?

  • 08.05.2021, 15:03
  • Weronika Gerowska-Chalecka
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto tych wyjątkowych instytucji obchodzimy… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zapytaliśmy dyrektorów instytucji z naszego regionu o to, czego możemy im życzyć. Czego potrzebuje Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Morzeszczynie?

Wielu czytelników? Funduszy na nowości książkowe? A może czegoś zupełnie innego? O to, czego mamy życzyć z okazji dzisiejszego święta Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie zapytaliśmy dyrektora instytucji, Krzysztofa Kordę:

 

Myślę, że przede wszystkim zwłaszcza ostatni rok jak pokazał, przede wszystkim zdrowia - nam wszystkim, pracownikom, ale także naszym czytelnikom, naszym przyjaciołom biblioteki. Radości z pracy, spełnienia wszystkich zamierzeń i samym uśmiechniętych czytelników. Myślę, że to przede wszystkim, a także wielu nowości w bibliotekach, bo biblioteki mają ogromne zbiory, z których czytelnicy korzystają chętnie, ale dlatego korzystają z nich chętnie, bo biblioteka się cały czas rozwija, zakupuje nowości, i to te nowości są tak naprawdę tym największym impulsem, który sprowadza do biblioteki coraz to nowych czytelników, więc tego myślę, że byśmy sobie życzyli.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie także wspomina o pasji. Niegasnąca pasja to coś, co przydaje się w pracy w instytucji kultury. Dyrektor instytucji, Anna Czyżewska także nie zapomina o czytelnikach:

 

Moim zdaniem bibliotekarzom można życzyć nieustającej pasji, kreatywności, wielu dociekliwych czytelników, inspirujących spotkań autorskich oraz nieograniczonych możliwości przekazywania tej miłości do literatury młodym pokoleniom. Dzielmy się tą radością z obcowania z książką w każdej postaci, niech ciekawość i zapał do tej pięknej pracy nigdy nas nie opuszcza!

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O to, czego możemy życzyć bibliotekarzom i bibliotekom zapytaliśmy także dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie, Damiana Domańskiego: 

 

Może brzmi to dosyć patetycznie, ale na pewno rzeszy czytelników, ale również i użytkowników, którzy chętnie i kreatywnie chcieliby uczestniczyć w proponowanych przez biblioteki jako instytucje kultury ciekawych, nietuzinkowych: warsztatów, wydarzeń kulturalnych, literackich a także i rekreacyjnych. Aby po tym czasie wyciszenia, po tym czasie spędzania czasu w domach, chcieli ponownie wyjść do bibliotek i skorzystać z tej oferty, którą my jako bibliotekarze i bibliotekarki dla nich przygotowujemy, bo to oznacza, że nasza praca jest potrzebna a nasze pomysły trafiają na dobry grunt. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tymczasem, w przyszłym tygodniu po długim przestoju związanym z remontem oraz pandemią, otwiera się dla czytelników jedna z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie, która mieści się w Majewie:

 

Po niespełna dwóch latach otwieramy bibliotekę w Majewie, w Gminie Morzeszczyn, po takim czasie trochę przestoju pandemicznego spowodowanego ograniczeniami związanymi z zamknięciem wyremontowanej przestrzeni [...]. 13 maja, w czwartek, między godziną 14:00 a 18:00 będziemy czekać na wszystkich miłych gości, którzy chcieliby tego dnia zajrzeć w te świeżo wyremontowane przestrzenie. [...] Na wszystkich, którzy przybędą do nas czekają miłe niespodzianki, a na pierwszych dziesięciu użytkowników, którzy założą kartę czytelnika, albo ją aktywują po raz pierwszy w tym roku czeka florystyczny upominek więc serdecznie zapraszamy!

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Szczegóły dotyczące otwarcia filii w Majewie znajdziecie TU. 

 

Weronika Gerowska-Chalecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe