czwartek, 28 marca 2024 16:51

Sukcesy tczewskich siłaczy. Trzy medale, w tym dwa złote!

Z Mistrzostw Polski w singlach trójboju siłowym federacji GPC tczewscy siłacze przywieźli aż trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników, którzy walczyli nie tylko o medale, ale także o start do październikowych mistrzostw świata.

Autor: fot. Krzysztof Bejgrowicz

W weekend 8 i 9 maja w Zalesiu koło Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w singlach trójboju siłowym federacji GPC. W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników, którzy walczyli nie tylko o medale Mistrzostw Polski, ale także o start do październikowych mistrzostw świata.

W zawodach udział wzięło 3 zawodników z Klubu Sportów Siłowych Tczew i każdy wrócił z medalem!

• w martwym ciągu Kacper Wielewicki wynikiem 140 kg zdobył tytuł Mistrza Polski w grupie juniorów 16-17 lat w kategorii wagowej 82,5kg,
  • Marek Tokarski zajął II miejsce w kategorii wagowej 82,5 kg w nowej rywalizacji siłaczy - wyciskaniu sztangi Monster, podnosząc ciężar 180 kg,
  • Józef Bejgrowicz zdobył tytuł Mistrza Polski w grupie wiekowej 60-69 lat. Przy wadze 78,0 kg podniósł ciężar 220 kg, co dało mu zwycięstwo w martwym ciągu OPEN wśród wszystkich zawodników zawodów bez podziału na kategorie wagowe i wiekowe.