Pomorska KAS udaremniła jazdę samochodem z niezabezpieczonym ładunkiem i bez uprawnień

  • 11.05.2021, 11:31
  • Redakcja / Krajowa Administracja Skarbowa
Pomorska KAS udaremniła jazdę samochodem z niezabezpieczonym ładunkiem… fot. Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali pojazd, którego kierowca poruszał się po drodze publicznej z niezabezpieczonym ładunkiem i bez uprawnień.

Kierowca nie posiadał również własnej karty do tachografu. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli czasu jazdy i postoju oraz obowiązujących przerw i czasu odpoczynku kierowców. O szczegółach mówi Sebastian Pakalski, rzecznik pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej:

 

5 maja funkcjonariusze pomorskiej KAS podczas kontroli czasu jazdy i czasu postoju, obowiązujących przerw i czasu odpoczynku kierowców zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy. Kierujący pojazdem poruszał się po drodze publicznej z niezabezpieczonym ładunkiem i bez uprawnień – nie posiadał własnej karty do tachografu. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze KAS powiadomili Policję, a do czasu jej przybycia konwojowali pojazd przez ruchliwą aleję Solidarności.

Policja po przybyciu na miejsce nakazała kierowcy zabezpieczenie niebezpiecznego ładunku oraz powiadomienie pracodawcy aby ten skierował na miejsce kontroli innego kierowcę, posiadającego uprawnienia umożliwiające kontynuowanie jazdy. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Za nierejestrowanie za pomocą tachografu na karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy lub przebytej drogi funkcjonariusze KAS ukarali kierowcę karą grzywny w kwocie 2000 zł. Za przewóz drogowy pojazdem wyposażonym w tachograf cyfrowy przez kierowcę nieposiadającego własnej ważnej karty kierowcy, karą w tej samej wysokości ukarano przewoźnika.

To już kolejna, taka kontrola pomorskiej KAS w zakresie czasu jazdy i czasu postoju, obowiązujących przerw i czasu odpoczynku kierowców.

Redakcja / Krajowa Administracja Skarbowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe