Zamiast rowerowego maja kampania "MIŁO! w mieście"

  • 14.05.2021, 09:17
  • Redakcja / materiały prasowe
Zamiast rowerowego maja kampania "MIŁO! w mieście" fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miejski w Tczewie we współpracy z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi realizuje nową kampanię edukacyjną w przedszkolach i szkołach podstawowych zachęcającą rodziców oraz dzieci do wyboru aktywnych form docierania do placówek edukacyjnych.

Kampania ma na celu zmniejszenie liczby dzieci dowożonych samochodem do przedszkoli i szkół. Uczestniczy w niej 6 szkół i 12 przedszkoli. Jest to pierwsza kampania, która zachęca do poruszania się pieszo i autobusem.

 

Program edukacyjny polega na prowadzeniu zajęć w każdym przedszkolu i szkole na podstawie opracowanych scenariuszy oraz nagradzaniu naklejkami dzieci w okresie marzec-czerwiec za docieranie do i z przedszkoli oraz szkół (klasy 0-3) rowerem, hulajnogą, pieszo oraz autobusem. Przedszkolaki oraz uczniowie i uczennice klas 0-3, uczestniczą w zajęciach budujących pozytywne skojarzenia z ruchem pieszym, rowerowym, a także z komunikacją publiczną. Dzieci uczą się jak bezpiecznie poruszać się po mieście oraz ćwiczą uważność podczas spacerów i dojazdów na hulajnodze i rowerze.

Dzieci otrzymały dedykowane kampanii zeszyty ćwiczeń. Są one podzielone na działy odpowiadające poszczególnym miesiącom kampanii. Zeszyt ćwiczeń ze scenariuszami jest prowadzony w ramach realizowanej podstawy programowej, a nie w formie zajęć dodatkowych. Program edukacyjny ma wspomóc nauczyciela w realizacji podstawy programowej, kładąc dodatkowy nacisk na mobilność aktywną, która występuje obecnie w małym zakresie.

Rezygnując z dojazdów samochodem do szkoły i przedszkola, sprawiamy, że okolice placówek oświatowych są bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla dzieci, bo nie są zastawione parkującymi czy wykonującymi różne manewry autami. Wpłynie to też na lepszą jakość powietrza wokół szkół i przedszkoli.

Sponsorem nagród w kampanii jest firma FLEX. Kampania jest realizowana przez Urząd Miejski w Tczewie we współpracy z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi.

- materiały prasowe

 

O szczegółach mówi Paulina Kremer z Tczewskich Kurierów Rowerowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły na stronie www.rower.tczew.pl.

Redakcja / materiały prasowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe