Oddaj krew i uratuj komuś życie!

  • 26.06.2017, 13:21 (aktualizacja 26.06.2017, 14:06)
  • Wojciech Stobba / Radio Tczew
Oddaj krew i uratuj komuś życie!

Podziel się:

Oceń:

Gościem Radia Tczew była Anna Jaźwińska-Curyłło z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Z Anną Jaźwińską-Curyłło, która jest zastępcą dyrektora ds. medycznych, rozmawialiśmy między innymi o tym dlaczego co roku latem brakuje krwi i w jaki sposób centra krwiodawstwa przeciwdziałają temu zjawisku. Zachęcaliśmy też do oddawania krwi mówiąc o tym kto i w jaki sposób może być dawcą. Posłuchajcie całej rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkich, którzy chcieliby zostać krwiodawcami odsyłamy do punktu krwiodawstwa w Tczewie, który znajduje się przy ulicy Piaskowej 3. Rejestracja dawców odbywa się w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach od 7:15 do 9:30, w środy od 7:15 do 11:30, a w czwartki od 10:00 do 12:00. Listę pozostałych miejsc, w których można oddać krew znajdziecie na stronie www.krew.gda.pl.

Wojciech Stobba / Radio Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
leprosy
leprosy 26.06.2017, 15:48
Kiedyś oddawałem krew co 3 -4 miesiące. Nazbierało się trochę litrów. Niestety mały kleszcz zainfekował mnie bakterią Borrelia burgdorferi. Mnie samemu nic nie dolega, testy są dobre. Ale nie wiem czy moja krew przetoczona do innego człowieka nie spowoduje u niego boreliozy, bo ta bakteria mimo, że mi nie zagraża może uaktywnić się u kogoś innego.

Pozostałe