"Tata jest raz misiem koalą, raz misiem grizzly". Dorota Miśkiewicz z ojcem Henrykiem o płycie "Nasza miłość" [ROZMOWA]

  • 15.05.2021, 17:33
  • Barbara Jackiewicz
"Tata jest raz misiem koalą, raz misiem grizzly". Dorota Miśkiewicz z… Okładka płyty "Nasza miłość" Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza

Podziel się:

Oceń:

"Nasza Miłość" to tytuł pierwszego wspólnego albumu córki i ojca, wokalistki i saksofonisty, Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza. On - wybitny polski saksofonista jazzowy, ona - znakomita wokalistka jazzowa. Płyta jest osobista, wydana w roku 70. urodzin pana Henryka jako prezent dla niego, całej rodziny, ale także - a może przede wszystkim - dla słuchaczy. To także zaproszenie do poznania muzycznej strony całej rodziny Miśkiewiczów, bo na płycie znalazły się kompozycje zarówno Henryka, jak i Doroty oraz Michała - syna i brata.

Płyta "Nasza miłość" jest prawdziwym "family businessem", efektem współpracy ojca, córki i syna i ich przyjaciół.

Większość utworów została skomponowana przez Henryka Miśkiewicza - niektóre melodie instrumentalne dopiero teraz zostały wzbogacone o teksty. Tak się stało np. z balladą "Słowa w głowie", która napisana była przez Henryka w wieku 16 lat, a Andrzej Poniedzielski po latach dopisał tekst. Z kolei singlowa piosenka "Czy nasza miłość" jest kompozytorskim debiutem rodzeństwa Doroty i Michała do tekstu Bogdana Loebla. Do wiersza krakowskiej poetki Ewy Lipskiej Henryk dopisał nową melodię i tak powstał utwór "Co minęło, niech wróci". Do "Strefy ciszy" słowa napisał Grzegorz Turnau, a muzykę skomponowali dwaj Miśkiewicze ojciec i syn.

Podobna wrażliwość muzyczna artystów dała owoc w postaci spójnej, ale bardzo zróżnicowanej płyty, z którą nie da się nudzić, a która może nam towarzyszyć cały dzień.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Dorotą Miśkiewicz i Henrykiem Miśkiewiczem

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tata w tym roku kończy 70 lat i pomyślałam, że to jest idealny pretekst, żeby nie odwlekać tego w czasie tylko żeby wejść do studia mimo pandemii i nagrać utwory, które są w większości kompozycjami taty i mieć nadzieję, że będziemy koncertować.

- Dorota Miśkiewicz

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mamy o muzyce bardzo podobne wyobrażenie. (...) Jeżeli miałem jakieś ewentualnie uwagi, to tylko poskramiałem ich zapał, wenę i młodzieńczy entuzjazm. 

- Henryk Miśkiewicz

 

W nagraniu płyty udział wzięli: 

Dorota Miśkiewicz - śpiew, 
Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy, sopranowy, sopranino,
Piotr Orzechowski “Pianohooligan” - fortepian,
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja.

Album pojawił się 22 marca nakładem Agora Muzyka.

Tu obejrzycie najnowszy singiel z płyty "Nasza Miłość", który ukazał się 10 maja. To kompozycja Doroty Miśkiewicz i jej brata Michała do tekstu Bogdana Loebla:

 

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe