Tczew: Szpital znowu będzie mógł przyjmować wszystkich pacjentów. Do kiedy lecznica będzie "placówką covidową"?

  • 18.05.2021, 13:41
  • Redakcja
Tczew: Szpital znowu będzie mógł przyjmować wszystkich pacjentów. Do kiedy… fot. TV TeTka

Podziel się:

Oceń:

Prezes spółki Szpitale Tczewskie poinformował, że jeszcze do końca maja placówka będzie przyjmować tylko pacjentów z COVID-19. Później, względem decyzji Wojewody Pomorskiego, placówka będzie mogła zostać otwarta dla wszystkich potrzebujących pomocy medycznej.

Wojewoda pomorski wydał zgodę na "odmrożenie" Szpitali Tczewskich i ponowne przekwalifikowanie placówki. Przypomnijmy, szpital od października minionego roku przyjmował tylko pacjentów z COVID-19 jako jednostka jednoimienna. Taka sytuacja utrzyma się do końca maja. O tym, kiedy placówka ponownie zacznie przyjmować pacjentów bez koronawirusa mówi Maciej Bieliński, prezes spółki Szpitale Tczewskie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dostaliśmy decyzję wojewody, o tym, że do końca maja jesteśmy szpitalem "covidowym", natomiast od 1 czerwca ta decyzja zostaje zdjęta.

Na tą chwilę, w związku z tym, że nie ma decyzji i informacji co zrobić z pacjentami, którzy obecnie znajdują się u nas w szpitalu i pacjentami, którzy prawdopodobnie będą się jeszcze pojawiali w ciągu dwóch tygodni, nie jestem w stanie powiedzieć kiedy otworzymy się na pacjentów "nie covidowych", bo to zależy od tego kiedy uda nam się wypisać tych pacjentów, którzy są chorzy, następnie musimy wyczyścić oddziały, te oddziały przygotować do tego, żeby pacjentów przyjmować.

Tę informację przekażę, jak tylko będę wiedział jakie są dalsze decyzje, jakie kroki będą poczynione przez NFZ i wojewodę, wtedy przekażę informację kiedy "czysta" część szpitala ruszy. 

 

Aktualnie normalnie funkcjonuje porodówka i oddziały przy ul. 1 maja, czyli m.in. oddział rehabilitacyjny.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe