Startuje konkurs "Działaj Lokalnie 2021". Do zdobycia nawet 6 000 zł na realizacje Waszych pomysłów!

  • 19.05.2021, 11:18
  • Redakcja / Fundacja Pokolenia
Startuje konkurs "Działaj Lokalnie 2021". Do zdobycia nawet 6 000 zł na… fot. Fundacja Pokolenia

Podziel się:

Oceń:

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie”. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000 zł.

Konkurs "Działaj Lokalnie 2021" właśnie się rozpoczął. O dotację rzędu nawet 6 000 złotych mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu tczewskiego. 

 

Za nami długa zima i trzy fale pandemii. Z nadzieją w sercach i umiarkowanym optymizmem patrzymy w przyszłość i uroczyście ogłaszamy XII edycję Programu „Działaj Lokalnie”. Konkurs 2021 zakłada dofinansowanie lokalnych inicjatyw, których celem jest współdziałanie na rzecz szeroko rozumianego dobra wspólnego. O dotacje sięgające 6 000 złotych mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu tczewskiego.

- Fundacja Pokolenia

 

O celach konkursu opowiedziała nam animatorka Gosia Peplińska:
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W minionym roku dofinansowano 22 inicjatywy na łączną kwotę 80 000 zł, a spośród pomysłów znalazły się m.in. warsztaty kreatywnego modelowania elementów 3D, utworzenie ścieżki dydaktyczno-sensorycznej w gniszewskim parku, organizacja warsztatów florystycznych i stworzenie mobilnych ogródków z lawendą i kurdybankiem, gra miejska czy realizacja projektu muzycznego i nagranie płyty. Sześć pomysłów włączyło się także w ogólnopolską akcję „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” i zrealizowało projekty ukierunkowane na udzielanie lokalnego wsparcia, m.in. szyto i rozdawano maseczki, czy dostarczano produkty pierwszej potrzeby osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

 

W tegorocznej edycji przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:

  • zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,
  • wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,
  • mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,
  • przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,
  • będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,
  • będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

 

Dodatkowym priorytetem w tej edycji konkursu są projekty przewidujące działania zmniejszające negatywne skutki epidemii. Katalog projektów w ramach DL jest bardzo szeroki. Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość.

- Fundacja Pokolenia

 

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 17 czerwca. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

 

W przypadku pytań dzwońcie: 58 352 45 46 lub piszcie: [email protected] Przewidujemy możliwość konsultacji on-line i tradycyjnych spotkań indywidualnych (z zachowaniem środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia). Bardzo lubimy konsultować wnioski i podpowiadać, a bardzo nie lubimy odrzucać wniosków z powodów jakichś błahych uchybień formalnych, więc zapraszamy do kontaktu! 

- Fundacja Pokolenia

 


Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, przy wsparciu finansowym Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Miasta Tczewa oraz Banku Spółdzielczego w Tczewie.

Redakcja / Fundacja Pokolenia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe