Policjanci prowadzą wzmożone kontrole na Autostradzie A1

  • 21.05.2021, 12:13
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Policjanci prowadzą wzmożone kontrole na Autostradzie A1 fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

W dniach 17-23 maja policjanci prowadzą działania w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja pod hasłem: Licz do zera – czyli zero wypadków śmiertelnych na autostradzie A1 oraz prowadzone w tym samym czasie działania kontrolno-profilaktyczne, pn. „Bezpieczeństwo-moje drugie imię", mają na celu zwiększenie świadomości kierujących w zakresie właściwych zachowań na drodze.

Od poniedziałku do soboty policjanci z drogówki prowadzą akcję edukacyjno-profilaktyczną oraz wzmożone kontrole pojazdów na autostradzie AmberOne. Zorganizowane zostały punkty kontrolne przy bramkach wjazdowych na autostradę. Celem działań jest zwiększenie świadomości kierowców podróżujących autostradą w zakresie bezpieczeństwa.

Podczas planowanych działań pracownicy operatora oraz policjanci przypominają kierowcom o zagrożeniach na drodze, wynikających ze zbyt dużej prędkości, zmęczenia czy nieuwagi. Mundurowi  rozdają ulotki poruszające tę tematykę na wszystkich bramkach autostradowych. Dodatkowo kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną na autostradzie prędkość 140 km/h, będą otrzymywać ulotki informacyjne wraz ze statystykami wypadków. W czasie trwania tygodnia bezpieczeństwa, na autostradowych węzłach prowadzone są również kontrole stanu technicznego pojazdów. Ponadto przez cały tydzień akcji, na autostradzie trwają wzmożone kontrole prędkości pojazdów, prowadzone przez oznakowane i nieoznakowane patrole policyjne. W działaniach uczestniczą również policjanci z garnizonu pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego, a także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy sprawdzają stan techniczny autokarów i pojazdów ciężarowych.

 

Bezpieczeństwo to nasze drugie imię, dlatego rzucamy kierowcom wyzwanie: Licz do zera! Powalczmy wspólnie o zero wypadków śmiertelnych na autostradzie, bo czasem zero, to najlepszy wynik.

~ KPP Starogard Gdański

 

Rok 2020 był rekordowym pod względem liczby ofiar śmiertelnych na AmberOne Autostradzie A1. Doszło wówczas do 8 wypadków śmiertelnych. Prowadzone po wypadkach analizy wskazują, że głównymi przyczynami zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym są oprócz nadmiernej prędkości: zaśnięcie, zmęczenie lub nieuwaga wynikająca z korzystania z urządzeń elektronicznych.

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe