Gniszewo: Funkcjonariusze KAS ujawnili i zatrzymali blisko milion filtrów papierosowych

  • 21.05.2021, 13:55
  • Redakcja / Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Gniszewo: Funkcjonariusze KAS ujawnili i zatrzymali blisko milion filtrów… fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

W trakcie kontroli na drodze krajowej nr 22 funkcjonariusze zatrzymali łącznie około 960 tysięcy filtrów papierosowych.

W trakcie działań kontrolnych na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gniszewo funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Pomorza, przy wsparciu policjantów, zatrzymali do kontroli dostawczego Fiata Ducato. W trakcie przeszukania samochodu znaleziono 300 kartonów, z których każdy zawierał około 3200 sztuk filtrów papierosowych.

 

Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów, które wyjaśniałyby powód przewozu tak dużej ilości filtrów, a przy tym odmówił składania wyjaśnień. W zaistniałej sytuacji funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni podjęli decyzję o zatrzymaniu towaru.

st. rachm, Sebastian Pakalski

 

Zdaniem służb brak dokumentów przewozowych, zachowanie przewoźnika oraz przeprowadzona ekspertyza wskazują, że filtry były przeznaczone do nielegalnej produkcji papierosów. Sprawę przekazano do dalszego postępowania.

Redakcja / Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe