Czy w pobliżu tczewskich szkół pojawią się łąki? Miasto czeka na wnioski

  • 23.05.2021, 15:00
  • Redakcja / wrotatczewa.pl
Czy w pobliżu tczewskich szkół pojawią się łąki? Miasto czeka na wnioski fot. wrotatczewa.pl

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miejski w Tczewie czeka na zgłoszenia od placówek oświatowych, które chcą na swoim terenie założyć łąkę kwietną.

Łąki kwietne to popularny w wielu miastach sposób na poprawę estetyki. Uniemożliwiają one nadmierne wyparowywanie wody z gleby. Ponadto roślinność łąkowa stanowi naturalne siedlisko pożytecznych owadów i innych drobnych zwierząt. Jest to też ekologiczne rozwiązanie antysmogowe, gdyż łąki kwietne pochłaniają dwutlenek węgla i oczyszczają powietrze z pyłu.

Prezydent Tczewa zaprasza do włączenia się do akcji „Tczew kwitnie” i tworzenia miniłąk w sąsiedztwie szkół podstawowych. Szkoła powinna wyznaczyć miejsce do założenia łąki kwietnej i podać wymiar przestrzeni pod uprawę. Do każdej łąki kwietnej przekażemy domki dla owadów i jeży. Zgłoszenia do udziału w akcji można wysyłać do 28 maja br. na adres: [email protected]. Nasiona oraz domki będzie można odebrać w Biurze Rzecznika Prasowego Urzędu Miejskiego w Tczewie, Pl. Piłsudskiego 1, pok. 30.

Martyna Link, Urząd Miejski w Tczewie


Na początku czerwca łąka kwietna składająca się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, traw i bylin powstanie na skrzyżowaniu ul. Głowackiego z ul. Forsterów na Os. Witosa, która zajmuje łącznie ponad 1000 m². Miasto planuje stworzenie kolejnej łąki w sąsiedztwie ul. Topolowej na Suchostrzygach. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Niewykluczone, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Redakcja / wrotatczewa.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe