Bezpłatna mammografia w Tczewie już 17 czerwca

  • 14.06.2021, 13:38
  • Redakcja
Bezpłatna mammografia w Tczewie już 17 czerwca mammo.pl

Podziel się:

Oceń:

Jeśli jesteś kobietą w wieku 50-69 lat, to możesz skorzystać z bezpłatnej mammografii. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie najlepiej zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie odbędzie się w Tczewie, 17 czerwca, w godzinach od 8:00 do 15:10 przy markecie Kaufland, na ul. Kwiatowej 17.

 

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu Profilaktyki Raka Piersi. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

~ mammo.pl

 

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego, należy stawić się na badanie w maseczce ochronnej, w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe