Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej z nagrodą Prezydenta Miasta

  • 26.05.2021, 12:04
  • Redakcja
Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej z nagrodą Prezydenta Miasta fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

W tym roku nagroda dotycząca działalności artystycznej i kulturalnej powędrowała do Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej.

Od pół wieku Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej działa na rzecz naszego miasta i regionu, promując dorobek kulturalny Tczewa i Kociewia. W ramach swojej działalności organizuje liczne wydarzenia integrujące społeczność. Dzięki pracy członków TMZT mieszkańcy Tczewa  mogą poznawać dorobek artystyczny lokalnych twórców, a działacze wywierają wpływ na edukacje młodego pokolenia. Ponadto przyczyniają się do promowania historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego miasta. W tym roku Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki uhonorował Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nagrodę – czek w wysokości 1000 zł wręczył Adam Urban, wiceprezydent Tczewa, na ręce prezesa TMZT Janusza Landowskiego i wiceprezes Eleonory Lewandowskiej. Uroczystość odbyła się 24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

~ Małgorzata Mykowska, UM Tczew

 

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2015 r., prezydent  Tczewa każdego roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za działalność w dziedzinie kultury. Nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe