Czy władze Tczewa ustalą kto nie płaci za śmieci? Nowa aplikacja ma uszczelnić system opłat za wywóz odpadów

  • 28.05.2021, 09:29
  • Redakcja / wrotatczewa.pl
Czy władze Tczewa ustalą kto nie płaci za śmieci? Nowa aplikacja ma uszczelnić… fot. Tv TeTka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Tczew podjęła działania zmierzające do uszczelnienia systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Miasto przystąpiło do programu GovTech Polska na aplikację wykrywającą rozbieżności w deklaracjach określających wysokość opłat.

Władze Tczewa szukają sposobu na uszczelnienie systemu opłat za wywóz odpadów. Z posiadanych przez Urząd Miasta statystyk wynika, że liczba deklarowanych opłat jest mniejsza niż faktyczna liczba mieszkańców. By przeciwdziałać temu zjawisku, wprowadzono specjalną aplikację, która może wykryć nieprawidłowości w składanych przez mieszkańców deklaracjach. Porównuje ona dane pozyskane od jednostek oświatowych, MOPS-u, zarządców nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowych,  ZWIK-u. Planuje się również uwzględnienie danych z przygotowywanej Karty Mieszkańca. Mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie będą konsekwencje wykrycia przez aplikację nieprawidłowości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przypadku wystąpienia nieprawidłowości zostaną przeprowadzone kontrole m.in. przez strażników miejskich oraz postępowania wyjaśniające. Mieszkańcy, którzy nie złożą deklaracji określających wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, bądź podadzą w deklaracji nieprawdziwe dane, mogą zostać ukarani mandatem do 500 zł.

Dane, które uległy zmianie należy aktualizować. Urząd przypomina, że w razie potrzeby można to zrobić w każdej chwili.

 

Redakcja / wrotatczewa.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe