Barbara Kamińska z PiS została nową Przewodniczącą Rady Powiatu Tczewskiego. Złożono wniosek o odwołanie Starosty Mirosława Augustyna

  • 28.05.2021, 13:17
  • Redakcja / Telewizja TeTka
Barbara Kamińska z PiS została nową Przewodniczącą Rady Powiatu Tczewskiego.… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W październiku ubiegłego roku ze stanowiska Przewodniczącego Rady Powiatu Tczewskiego odwołany został Marek Modrzejewski. Dopiero po kilku miesiącach od odwołania udało się wrócić do obrad stacjonarnych i przeprowadzić tajne głosowanie. 28 maja wybrano radną Barbarę Kamińską z PiS.

Gdy w październiku ubiegłego roku opozycja w radzie powiatu odwołała ze stanowiska przewodniczącego Marka Modrzejewskiego, nie udało się wybrać jego następcy. Z powodu pandemii dopiero 28 maja, rada wróciła do prowadzenia obrad w trybie stacjonarnym, co formalnie umożliwiło wybór nowego przewodniczącego w tajnym głosowaniu. Zgłoszono dwie kandydatury - Marka Modrzejewskiego z Platformy Obywatelskiej i Barbarę Kamińską z Prawa i Sprawiedliwości.

W głosowaniu tajnym stosunkiem głosów 12 do 11, nową przewodnicząca wybrano Barbarę Kamińską, która pełniła funkcję przewodniczącej w poprzedniej kadencji. 

 

Widzimy, że rada jest podzielona. Przez te ostatnie miesiące podzieliliśmy się moim zdaniem jeszcze bardziej. To nie jest dobry symptom. Znamy się tutaj bardzo długo, będziemy się starali pracować dla dobra powiatu i te podziały będziemy starali się co najmniej niwelować. Taki bym miała plan. 

- Barbara Kamińska (PiS)

Również w piątek 28 maja, odbyła się kolejna, nadzwyczajna sesja zwołana na wniosek radnych z Prawa i Sprawiedliwości. W jej harmonogramie znalazł się tylko jeden punkt dotyczący odwołania wiceprzewodniczącej Alicji Gajewskiej (PnP). W tym głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za odwołaniem. Przeciwko było 12 osób, co oznacza, że radna Gajewska nadal będzie pełnić funkcję wiceprzewodniczącej rady.

Po krótkiej przerwie radni PiS złożyli kolejny wniosek, podpisany przez 9 radnych, w sprawie odwołania Starosty Mirosława Augustyna. Rada Powiatu rozpatrzy go jednak dopiero na kolejnej sesji. Do odwołania Starosty potrzeba 14 głosów. 

Redakcja / Telewizja TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe