Zobacz, jak tczewianie wspominają swoje dzieciństwo

  • 01.06.2021, 06:00
  • Redakcja
Zobacz, jak tczewianie wspominają swoje dzieciństwo canva.com

Podziel się:

Oceń:

Kilka dni przed Dniem Dziecka, przy okazji konkursu kinowego, słuchaczki i słuchacze podzielili się z nami swoimi przepięknymi historiami, w których wspominają smaki, zapachy, aktywności i osoby związane ze swoim dzieciństwem. Uroczych wspomnień było tak wiele, że postanowiliśmy je przypomnieć 1 czerwca, w szczególny dzień wszystkich dzieci małych i dużych. To okazja by razem powspominać czasy, które każdy niezależnie od wieku ma w pamięci jako najlepszy czas w życiu.

Wspomnienia z dzieciństwa przechowujemy w pamięci latami. Z wiekiem pozostaje ich mniej, ale wcale nie tracą wyrazistości, a po latach rozczulają i bawią nawet bardziej. Dzień Dziecka jest wyjątkową okazją do wspominania, bo przecież dziećmi zostajemy do końca życia! W ten szczególny dzień, 1 czerwca, w którym możemy pielęgnować "wewnętrzne dziecko" niezależnie od wieku postanowiliśmy zebrać wspomnienia naszych słuchaczek i słuchaczy - może dzięki temu i Wam, drodzy czytelnicy przypomną się cudowne dziecięce lata?

We wspomnieniach często pojawiają się babcine lub mamine smakołyki: biszkopt i drożdżówka, a także słodycze: wafelki, lody i gumy do żucia. Pamiętne są także rodzinne wyjazdy w góry, wycieczki nad jezioro, wakacje u kuzynostwa na wsi, którym towarzyszyło mnóstwo zabaw i noclegi pod namiotem. Wśród pomysłów na spędzanie czasu w mieście dominowały zabawy na podwórkach: w gumę, piłkę, puchę, grykla, hula hop, chowanego, podchody i akrobacje na trzepaku. Ale były też wspomnienia o wgrywaniu gier z kaset i oglądanie w telewizji programów dla dzieci: Teleranka i 5, 10, 15. 

Poniżej znajdziecie galerię ze wspomnieniami naszych słuchaczek i słuchaczy.

Wszystkim dzieciom składamy dziś najlepsze życzenia, aby żadne dziecko nie traciło w dorosłych życiu dziecięcej radości i ciekawości świata.

A jakie Wy macie wspomnienia? Jeśli chcecie opowiedzieć swoje - dodajcie komentarz! Zapraszamy

Redakcja

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe