Starosta komentuje wydarzenia na Radzie Powiatu

  • 06.06.2021, 09:00
  • Redakcja/TvTetka
Starosta komentuje wydarzenia na Radzie Powiatu fot. TvTetka

Podziel się:

Oceń:

Ostatnia sesja rady powiatu przyniosła zmiany na stanowisku przewodniczącej. Na tej samej sesji złożono wniosek o odwołanie starosty.

Pod koniec maja sesja Rady Powiatu odbyła się stacjonarnie. Było to możliwe z uwagi na zmniejszenie obostrzeń, co pozwoliło radnym na spotkanie. W trakcie sesji wybrano nową przewodniczącą - została nią dotychczasowa radna PiS Barbara Kamińska.

 

Liczyć się należy z każdym wyborem bo to jest głosowanie tajne. Trzeba tutaj przewidywać różne warianty i różne możliwości. 

- Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski

 

Starosta Tczewski Mirosław Augustyn podkreślił, że sposób współpracy z nową przewodniczącą zależy przede wszystkim od osób zasiadających w radzie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na tej samej sesji, dziewięciu radnych złożyło wniosek o odwołanie starosty. Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się pod koniec czerwca. Wniosek uzasadniono twierdząc, że nie powiodła się próba reformy w szkolnictwie ponadpodstawowym, w tym proces likwidacji niektórych placówek edukacyjnych. Kolejnym zarzutem było doprowadzenie do rezygnacji ze stanowiska wicestarosty, Piotra Cymanowskiego. Zdaniem starosty o zmianie zadecydowała inna oferta pracy dla byłego dyrektora ZKZ, a nie tarcia osobowe. Trzeci zarzut dotyczył wyceny sprzętu, które miasto Tczew miało przejąć w zamian biorąc na siebie obowiązek zimowego utrzymania dróg powiatowych, znajdujących się w rejonie Tczewa. Ostatni, czwarty punkt wniosku o odwołanie starosty, odnosi się do czasowego zaniechania sprzedaży budynku po byłym Domu Dziecka. 

 

Jeżeli powiodło się głosowanie nad wyborem przewodniczącego, to myślę, że ugrupowanie poszło o krok dalej i będzie walczyło o przejęcie stanowiska starosty (...) głosują radni, głosowanie jest tajne. My spotykamy się w ramach koalicji, która została zawiązana dwa i pół roku temu, zostało z tej koalicji 11-12 osób - te osoby mówią sobie pewne rzeczy, patrząc w oczy i deklarując pewne zachowania, będą się z tego wywiązywały. Każdy musi ocenić w swoim sumieniu, na co się deklarował.

- Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Największą poszkodowaną tej całej sytuacji jest Pani Alicja Gajewska Nie zasługiwała na taki hejt, na żadne słowa, które padały z opcji przeciwnej. Zachowanie niektórych osób w kierunku do pani Alicji nie przystoi radnym. 

- Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski

 

Odwołanie Starosty wiązać się będzie z odwołaniem całego Zarządu Powiatu Tczewskiego. 

 

Myślę, że Zarząd ma sukcesy niepodważalne. Dodatnie wyniki szpitala, czterdzieści kilometrów remontów dróg metodą slurry seal, termomodernizacje placówek oświatowych. Pieniądze na doposażenie szkół i reorganizacja pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie. Tego podważać nie można. Jeśli dojdzie do tego, że opozycja przegłosuje votum zaufania, to będzie to jednoznaczne z odwołaniem Zarządu. Odwołanie starosty to odwołanie Zarządu - tu nie ma rozdzielności. 

- Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski

 

Redakcja/TvTetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe