Miasto realizuje kolejne inwestycje

  • 05.06.2021, 09:00
  • Redakcja/UM Tczew
Miasto realizuje kolejne inwestycje fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Tczew zapowiada przebudowę ulic osiedla Zatorze, a na Starym Mieście to ulice Wąska i Ogrodowa zyskają nowe oświetlenie.

Miasto chce rozpocząć kolejny etap prac inwestycyjnych na osiedlu Zatorze. Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na II i III etapu inwestycji na tym osiedlu. Do 18 czerwca można składać oferty na przebudowę ulic Kruczej, Prostej, Młyńskiej oraz Kolejowej a także na budowę ciągu pieszo-rowerowego miedzy ul. Kruczą a kładką nad Kanałem Młyńskim, na budowę chodnika łączonego ciąg pieszo-rowerowy z istniejącą kładką nad Kanałem Młyńskim. Zadanie obejmuje także przebudowę lub budowę sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz systemu monitoringu. Obecnie kończy się I etap inwestycji, który koncentrował się na przebudowie ulic Wilczej, Półwiejskiej, Młyńskiej i Prostej

Kolejnym wyzwaniem inwestycyjnym podejmowanym przez Gminę Miejską Tczew będzie budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Tczewskich Saperów. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odcinka sieci kanalizacji deszczowej wraz z adaptacją istniejącego zbiornika terenowego na zbiornik retencyjny wód opadowych i roztopowych w rejonie ul. Tczewskich Saperów a także budowa przepompowni i ogrodzenia zbiornika. Teren objęty inwestycją jest obszarem, na którym wcześniej odbywały się ćwiczenia wojskowe, dlatego prace należy prowadzić z należyta starannością. Inwestycja jest istotna ponieważ umożliwi podłączenie do kanalizacji kolejnych budynków mieszkaniowych budowanych w tym rejonie. Oferty można składać do 11 czerwca. I etap inwestycji powinien zostać zrealizowany jeszcze w tym roku. 

Na Starym Mieście ulice Wąska oraz Ogrodowa zyskają nowe oświetlenie. A wszystko dzięki temu, że ogłoszony został przetarg na modernizację oświetlenia w tym rejonie.

- fot. TvTetka

Na obu ulicach istniejące źródła światła zostaną wymienione na stylizowane latarnie, nawiązujące do historycznego klimatu starówki, ale wyposażone w oprawy ledowe. W ciągu ul. Ogrodowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do ul. Wąskiej, wymienionych zostanie 16 latarni, natomiast w ul. Wąskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. 30 Stycznia do ul. Chopina – 41 latarni. Ledowe oświetlenie pozwoli  zaoszczędzić ok. 50 proc. energii.

- Urząd Miejski w Tczewie

 

Dodatkowo podświetlony zostanie zabytkowy mur obronny.

 

 

Redakcja/UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe