Zrealizuj spektakl teatralny nawet za 10 tysięcy zł! Konkurs CKiS w Tczewie

  • 09.06.2021, 09:06
  • Redakcja / CKiS
Zrealizuj spektakl teatralny nawet za 10 tysięcy zł! Konkurs CKiS w Tczewie fot. CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie ogłosiło konkurs na realizację spektaklu teatralnego. Zwycięzca będzie mógł wystawić swój spektakl na naszej scenie.

Przedmiotem konkursu jest realizacja spektaklu komediowego, rozumiana jako przygotowanie i wystawienie przedstawienia scenicznego, który w swej treści poruszał będzie problematykę współczesności.

Scenariusz spektaklu powinien zostać przygotowany w oparciu o autorski tekst uczestnika konkursu, dramat innego autora, adaptację prozy lub tekst zawierający nawiązania do dzieła literackiego. Powinien być również odpowiedni dla widzów od 16 roku życia. W inscenizacji może uczestniczyć maksymalnie 3 aktorów. Spektakl powinien trwać minimum 45 minut. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie do 35 roku życia - zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

 

Jest to konkurs na realizację spektaklu teatralnego - tak naprawdę chodzi nam o komedię, która docelowo będzie wystawiona na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zapraszamy młodych reżyserów, którzy chcieliby spróbować, bądź już mają jakiś dorobek artystyczny i pragną dalej się rozwijać. Pod uwagę będziemy brali scenariusz, ale ponieważ jest to konkurs na realizację, to należy podać już pewne konkretne informacje, dotyczące m.in muzyki, scenografii i składu aktorskiego, łącznie z kosztorysem.

~ Tomasz Hildebrandt, Dyrektor CKiS w Tczewie

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, zgodnie z wymaganiami regulaminowymi, na adres Centrum Kultury i Sztuki (ul. Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew), z dopiskiem KONKURS TEATRALNY lub dostarczenie go do sekretariatu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2021 roku.


Celem inicjatywy są rozwój działalności teatralnej CKiS oraz animacja środowiska twórców teatralnych. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki.

Redakcja / CKiS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe