Zorganizowana grupa przestępcza wyłudzała pieniądze metodą "na policjanta". Ostrzeż bliskich!

  • 10.06.2021, 09:51
  • Redakcja / KWP Gdańsk
Zorganizowana grupa przestępcza wyłudzała pieniądze metodą "na policjanta".… fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem prokuratury okręgowej w Gdańsku śledztwo, które dotyczy m.in. brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała oszustw metodą na policjanta a pokrzywdzonymi były osoby w podeszłym wieku.

Oszuści mieli podawać się za policjantów i w ten sposób namawiać swoje ofiary do przekazywania im pieniędzy. O szczegółach mówi rzeczniczka KWP w Gdańsku, Karina Kamińska:

 

Policjanci ustalili kolejnych sprawców, którzy uprzednio już zostali skazani za takie same przestępstwa. W toku prowadzonego śledztwa zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 30 do 40 lat. [...] Śledczy ustalili, że ci zatrzymani od listopada 2019 roku do stycznia 2020 roku na terenie nie tylko województwa pomorskiego ale również na terenie województwa śląskiego, oszukali w sumie 11 osób. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Oszuści dzwonili do pokrzywdzonych, podawali się za policjantów i kłamali, że starsza osoba ma wziąć udział w rzekomo policyjnej akcji, przekazując swoje oszczędności. W ten sposób, udało im się wyłudzić ponad 420 tysięcy złotych.

 

Podejrzanym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 8. A za oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, nawet 10 lat więzienia. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Policjanci przypominają, że nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych sprawach ani nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Jednocześnie funkcjonariusze apelują, aby przypominać o tym szczególnie osobom starszym, które bardzo często stają się celem oszustów. 

 

Redakcja / KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe