Tczew: Marcin Cejer nie jest już prezesem ZUOS-u [AKTUALIZACJA]

  • 16.06.2021, 14:18
  • Redakcja / Tv Tetka
Tczew: Marcin Cejer nie jest już prezesem ZUOS-u [AKTUALIZACJA] fot. archiwum Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W środę, 9 czerwca Prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie został odwołany ze swojego stanowiska przez Radę Nadzorczą spółki.

AKTUALIZACJA - PONIEDZIAŁEK, GODZ. 10:00

Informacji o śledztwie udzieliła nam prokurator Grażyna Wawryniuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kto usłyszał zarzuty?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na nowego prezesa.


Marcin Cejer został odwołany z funkcji prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Oświadczenie Urzędu Miejskiego w tej sprawie przedstawiła nam jego rzeczniczka, Małgorzata Mykowska: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu z dniem 9 czerwca Marcina Cejera ze stanowiska Prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Powodem odwołania były obawy o zakłócenia w funkcjonowaniu spółki. Odwołanie prezesa nie wpłynie negatywnie na jakość usług świadczonych przez zakład na rzecz mieszkańców Tczewa oraz gmin, korzystających z jego usług. Marcin Cejer był prezesem ZUOS-u od 2016 roku. Obecnie jego obowiązki pełni prokurent. Nowy prezes zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

- Małgorzata Mykowska, UM w Tczewie

 

Na temat sprawy wypowiedział się także Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Sprawa ma związek z prowadzonym przez prokuraturę dochodzeniem, związanym z pewnymi nieprawidłowościami, do których mogło dojść na terenie spółki. Wszystkie dokumenty zostały przez prokuraturę zabrane z siedziby spółki. Prezes został z kolei odwołany ze względu na dość niestabilną sytuację w spółce. Załoga wyrażała pewne niepokoje, co do tej sytuacji i po rozmowie z prezesem doszliśmy do wniosku, że tak będzie lepiej dla spółki.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Wszystkie udziały w spółce ma Gmina Miejska Tczew. Firma zatrudnia obecnie około 150 osób.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Cejer pracował w zakładzie od 2003 roku, gdzie wcześniej pełnił funkcję m.in. zastępcy dyrektora ds. technicznych. Prezesem ZUOS-u został w czerwcu 2016 roku zastępując na tym stanowisku Mariana Cegielskiego. 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe